Про зміну постачальника природного газу для побутових споживачів.

На офіційних сайтах AT «Нафтогаз Україна», ТОВ «ГК «Нафтогаз України», GASUA розповсюджена інформація про переведення з 01.05.2022 побутових споживачів, зокрема Миколаївської області, до постачальника останньої надії (ПОН), функції якого виконує ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

Зазначена ситуація виникла через неможливість виконання попередніми постачальниками природного газу своїх функцій та відсутність договорів про закупівлю палива з Нафтогазом.

За даними Нафтогазу компанія постачає природний газ майже 98 % побутових споживачів в Україні за тарифом 7,96 грн/куб.м (з ПДВ без вартості розподілу).

Згідно з рішенням Міністерства енергетики України та Оператора ГТС України, цього разу, споживачів природного газу буде переведено на повноцінні угоди з Нафтогазом автоматично, тобто подавати заяви і особисто укладати новий контракт з Нафтогазом не потрібно.

При цьому побутові споживачі мають право до 01.07.2022 обрати за бажанням іншого постачальника.

Для оплати Нафтогазу або іншому обраному постачальнику необхідно отримати новий номер особового рахунку.

Для цього споживачу необхідно перейти в чатбот GASUA (у Viber, Telegram або Naftogaz GAS Supply у Facebook Messenger) та ввести свій ЕІС-код (персональний газовий номер споживача, що складається з 16 символів, який зазначено в платіжці, договорі чи в особистому кабінеті).

Після отримання особового рахунку можливо зареєструватися в особистому кабінеті my.gas.ua, що дасть змогу дізнатися та оплатити рахунки, завантажити довідку про пільги та субсидії, тощо.

Всі пільги та субсидії, при зміні постачальника, зберігаються автоматично.

Поряд з цим Нафтогаз планує доставити споживачам друковані рахунки після 25 червня, але лише в тих регіонах, де відсутні активні бойові дії.

Отримавши електронні чи паперові квитанції споживачі мають можливість оплатити їх онлайн (в особистому кабінеті Нафтогазу, платіжних системах чи мобільних банківських додатках) або оплачувати традиційні паперові рахунки в касах банків чи у відділеннях Укрпошти.

Якщо за період травня 2022 р. і наступних місяців сплачено попередньому постачальнику, споживач має право на повернення коштів.

В разі переплати коштів на адресу ТОВ «Миколаївгаззбут» споживачу (власнику особового рахунку) необхідно звернутись до Товариства на електронну пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або за поштовою адресою: 54055, м. Миколаїв, вул. 7 Слобідська, 70 В/1 з письмовою заявою та наступними документами:

документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України - копію паспорта громадянина України (1, 2 стор. та реєстрація) або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, які щойно отримали громадянство України); для Іноземців та осіб без громадянства - національний паспорт або документ, що його замінює);

копію реєстраційного номеру облікової картки платника додатків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті, - серія та номер паспорта);

довідку з банку з реквізитами карткового рахунку (з печаткою та підписом) власника особового рахунку;

платіжний документ за травень 2022 р. (можливо за інші наступні місяці).

Звертаємо увагу, що послуги з розподілу природного газу продовжує надавати і виставляти рахунки АТ «Миколаївгаз», на адресу якого в звичайному режимі необхідно передавати щомісяця (з 1 по 5 число) показники споживання природного газу.