ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ ЯК МЕХАНІЗМ ВИПРАВЛЕННЯ ЗАСУДЖЕНИХ

Громадські роботи – це один із видів кримінальних покарань. Засуджені до громадських робіт відбувають покарання у вільний від роботи чи навчання час. Громадські роботи застосовуються і до тих, кого притягнуто до відповідальності відповідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порушники перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації за місцем проживання. Функції та завдання уповноваженого органу з питань пробації на території Очаківського міської громади, Куцурубської та Чорноморської сільських рад виконує Миколаївський районний сектор №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Луганській, Донецькій та Херсонській областях. Працівники пробації проводять бесіду з порушниками, під час якої роз’яснюють порядок та умови виконання стягнення, наслідки ухилення від відбування громадських робіт, видають направлення на громадські роботи на один з об’єктів визначений органами місцевого самоврядування.

Покарання у виді громадських робіт служить профілактикою злочинності і сприяння в ресоціалізації правопорушника шляхом застосування примусової безкоштовної праці і виконання суспільно корисної діяльності. Громадські роботи виконуються засудженим безкоштовно, на користь суспільства і суспільних інтересів. В умовах кризової соціально-економічної ситуації широке застосування громадських робіт дозволило б зайняти значну масу засуджених суспільно-корисною працею, відвернути їх від протиправного способу життя, а також одержати значний економічний ефект на благо законослухняного населення в громадах.

На виконання покарання у виді громадських робіт  держава витрачає набагато менше коштів, порівняно, наприклад, з виконанням покарання у виді позбавлення волі. Отже, ефективність даного покарання є цілком очевидною. Для держави та для суспільства це вигідно в економічному та в виправно-виховному плані та являється ефективним засобом боротьби зі злочинністю.

 

Євдокія Бєляєва, провідний інспектор Миколаївського районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Луганській, Донецькій та Херсонській областях