«Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні»

27 лютого в місті Зіндельфінген (Німеччина) відбулась зустріч українських територіальних громад та нідерландських муніципалітетів у ході  Проєкту VNG International «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні», який розроблений в рамках Стратегічного партнерства VNG International з Міністерством закордонних справ Нідерландів, фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів та впроваджується Агентством міжнародного співробітництва асоціації муніципалітетів Нідерландів VNG International (Ві Ен Джі Інтернешнл) у партнерстві з Асоціацією Міст України.

Представники Херсонської міської територіальної громади, Бориславської міської територіальної громади, Високопільської селищної територіальної громади Херсонської області та Очаківської міської територіальної громади Миколаївської області разом із представниками муніципалітетів міста Утрехт, міста Еде та міста Роттердам, Нідерланди, обговорили можливе перетинання та відповідність потреб відновлення українських громад та досвіду й знань нідерландських муніципалітетів, виявити можливі шляхи співпраці в майбутньому.

            За результатами засідання було напрацьовано ряд домовленостей:

  • започаткувати та провести весняно-літню школу для передачі знань нідерландських муніципалітетів представникам органів місцевого самоврядування в Україні.
  • розпочати співпрацю з представниками місцевої влади в чотирьох територіальних громадах у подальшому процесі розробки місцевого плану відновлення.

Під час заходу сторони також обговорювали можливі шляхи співпраці в реалізації спільних проєктів та домовилися доопрацювати всі обговоренні питання у робочому форматі.