Про реалізацію проекту «Рука допомоги».

Міністерство соціальної політики України перезапустило програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи.

Проект «Рука допомоги», який сьогодні реалізується центром зайнятості спільно з обласною військовою адміністрацєю, має на меті показати шлях вирішення однієї із найгостріших проблем сьогодення - проблема зайнятості.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей», допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї надаватиметься непрацюючим особам, з числа членів малозабезпечених сімей, які перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні та мають намір займатись підприємницькою діяльністю.

             Програма реалізується через Службу зайнятості, тому що передбачається, що людина, яка шукає і не знаходить на ринку праці собі роботу, може забажати відкрити власну справу. Тоді вона складає бізнес-план, розписує, що і як саме планує розвивати. Фахівці Служби зайнятості можуть їй допомогти або відповідним навчанням, або супроводом. Після чого спеціальна комісія розглядає цей бізнес-план на предмет його спроможності і людина отримує гроші на розвиток власної справи». Фінансову допомогу можна використовувати для оплати витрат на закупівлю обладнання та матеріалів, необхідних для відкриття власної справи.

Граничний розмір фінансової допомоги на здобуття економічної самозайнятості малозабезпеченої сім'ї станом на 01.01.2023 становить 100 500 грн (15 розмірів мінімальної заробітної плати ), які надаються на поворотній основі.