Інформація по пом'ятнику О.В. Суворову

   Після вивчення думки мешканців громади та проведення  громадського опитування щодо подальшого існування  пам’ятника  Суворову О.В., з метою забезпечення захисту пам’ятки культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження на черговому засіданні сесії Очаківської міської ради депутати прийняли рішення від 31 березня 2023 № 25 «Про направлення звернення депутатів Очаківської міської ради до Міністерства культури та інформаційної політики України, управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації щодо  подальшої долі пам’ятника Суворову О.В».

    І досить швидко була надана  відповідь Міністерством культури та інформаційної політики України.  Міністерство з розумінням сприймає волю громади у питанні усунення з публічного простору об’єктів, пов’язаних із російською історією та культурою, але водночас наголошує на необхідності дотримання вимог законодавства, у тому числі Закону України «Про охорону культурної спадщини». Згідно з вимогами ст.22 Закону пам'ятки, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно забороняється зносити, змінювати, замінювати, переміщувати (переносити) на інші місця. Переміщення (перенесення) пам'ятки на інше місце допускається як виняток у випадках, коли неможливо зберегти пам'ятку на місці, за умови проведення комплексу наукових досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки (обміри, фотофіксація тощо).

    Згідно з п.8 частини 2 статті 5 Закону надання дозволу на переміщення ( перенесення) пам’ятки культурної спадщини місцевого значення належить до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері культурної спадщини (Міністерства культури та інформаційної політики України). Для цього необхідно замовити та підготувати відповідний комплект документів. Більш проблемним є питання оплати науково-проектної ( наукової) документації на перенесення пам»ятки історії, адже  відсутні можливості здійснювати бюджетне фінансування видатків.