ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ В УМОВАХ ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми.

     З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в  ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми значно підвищився. Це пов’язано з тим, що частина людей виїхала на тимчасове місце проживання до Європи, частина переміщена всередині держави, а значна кількість людей примусово вивезені на територію росії та білорусі. Окрім того, російська агресія та злочини, вчинені представниками держави-агресора стосовно мирного населення України, зокрема, їх незаконне утримування, перебування в полоні та використання у збройному конфлікті, загострили проблему трудової та сексуальної експлуатації крізь призму ст. 149 Кримінального кодексу України.

     В умовах збройних конфліктів найбільш розповсюдженими формами торгівлі людьми з метою подальшою експлуатації є:

– вербування, переміщення, передача, переховування або одержання осіб чоловічої статі з метою поповнення лав особового складу збройних сил сторін, що беруть участь у конфлікті;

– використання примусової праці і рабства для задоволення потреб озброєних груп;

– сексуальна експлуатація (військова проституція, насильницька вагітність);

– втягнення у злочинну діяльність;

– вилучення органів.

      Статтею 21 Конституції України проголошено, що усі люди є вільними та рівними у своїй гідності та правах, а права та свободи людини є невідчужувані та непорушні.

    Якщо Вам потрібна психологічна, юридична, правова або будь-яка інша допомога, Ви можете звернутися ;

0 800 505 501, 527 -   державні гарячі лінії для осіб,

постраждалих від торгівлі людьми (безкоштовно та анонімно);

068-051-6199  - у правління соціального захисту населення

Очаківської міської ради.

    Також пропонуємо ознайомитися з чат-ботом в Telegram “Залишайся в безпеці” – інформаційним ресурсом, створеним з метою підвищення інформованості про проблему торгівлі людьми.

     Пам’ятайте, що Ви маєте право на встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людми відповідно до Закону України  “Про протидію торгівлі людьми”.