В Очакові відзначили День пам’яті та примирення

8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини, в Україні відзначається День пам'яті та примирення. Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій 60-й річниці закінчення Другої світової війни в Європі, були проголошені Дні пам'яті та примирення, що відзначаються 8 та 9 травня. В Україні ж донедавна відзначалося на офіційному рівні лише свято Дня Перемоги 9 травня, однак в 2014 році офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня.

А вже у 2015 році Указом Президента було встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня. Таким чином Україна доєдналася до всього світу у скорботі за жертвами Другої світової війни.

І саме цього дня, в Очакові, аби схилити голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах, а також віддати данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни до Меморіалу загиблим землякам-очаківцям прийшли представники міської та районної влади, трудові колективи організацій, установ міста та шкільна молодь. У більшості з присутніх на грудях «пломеніли» символи пам’яті – червоні маки.

Пригадавши події тієї страшної для всього світу війни, учасники заходу хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто віддав своє життя, відійшовши у вічність. До пам’ятника Скорботному матросу та пам’ятних плит поклали живі квіти.

Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.О.Кухарська