«І болем серце відізветься»: В Очакові відзначили 73-тю річницю Великої Перемоги

Згадкою про одну з найбільших трагедій світового масштабу двадцятого століття – Другу світову війну, яка охопила різні країни, різні континенти та стала автором кривавих сторінок історії для багатьох народів світу, розпочалися в Очакові урочистості з нагоди відзначення 73-ї річниці Великої Перемоги. Незважаючи на дощовий ранок, 9 травня, до Меморіалу загиблим землякам-очаківцям прийшли чимало небайдужих городян, аби схилити голови перед пам’яттю загиблих героїв та подякувати ветеранам, які сьогодні надихають нас на подолання тяжких випробувань, що випали на долю нашої країни.

Зі словами подяки до шановних ветеранів та усіх присутніх звернувся міський голова Сергій Бичков. Привітавши всіх земляків з величним святом, він відзначив високу ціну Перемоги, за яку заплатили життям мільйони наших співвітчизників. «І сьогодні, коли знову гинуть наші хлопці, хочеться отримати Перемогу, перш за все над людським егоїзмом, байдужістю та амбіціями, через які і починаються усі проблеми», – наголосив очільник міста.

Під час урочистостей, за заслуги перед Українським народом, Сергій Миколайович вручив Грамоту Верховної Ради України голові Очаківської районної організації української спілки ветеранів Афганістану Юрію Петренку.

Зі святом Великої Перемоги в цей день присутніх привітали також: голова Ради ветеранів війни та праці Віталій Мись, капітан І рангу Едуард Шевченко, військовий комісар Очаківського районного військового комісаріату, полковник Геннадій Леурда.

Все далі і далі відходять грізні і важкі роки Другої Світової війни, все менше і менше з кожним роком стає ветеранів. Йдуть з життя ті, хто пережив фронтові будні, зі зброєю в руках захищаючи тоді нашу країну, хто зазнав лихоліття під час окупації, хто не дочекався своїх синів і доньок з поля бою, хто втратив своїх рідних і близьких. Сьогодні в Очакові залишилось лише шість безпосередніх учасників бойових дій: Олександр Петрович Бєліков, Іван Іванович Бережевський, Іван Антонович Зеленський, Микола Іванович Кубишкін, Анатолій Андрійович Левінцов та Іван Костянтинович Поповенко. Низький уклін їм за героїчний подвиг та слова великої подяки!

В цей урочистий день не забули очаківці відзначити і тих, хто нині захищає рідну землю зі зброєю в руках. Згідно з наказом військового комісара Очаківського районного військового комісаріату від 7 травня 2018 року № 24 відзнаку начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України вручено військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції. Нагрудний знак «Учасник АТО» отримали наші земляки: Олександр Богданчук, Юрій Литовченко, Станіслав Матикін, Володимир Мішуровський, Іван Воробйов, Костянтин Петрухін, Юрій Левасюк, Ірина Легкобитова, Віталій Здоровець та Дмитро Глушко.

Привітали ветеранів та усіх присутніх цього дня і талановиті очаківці – учасники художньої самодіяльності та учні загальноосвітніх шкіл міста, підготувавши вокальні, танцювальні та віршовані виступи.

Світлу пам’ять тих, хто загинув в роки Другої Світової війни, хто звеличив нашу землю, Героїв Небесної Сотні, воїнів та інших загиблих на Сході України у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та військовим салютом зі стрілецької зброї. Право покласти  квіти до Меморіалу загиблим землякам-очаківцям в роки Другої світової війни та до Меморіальної плити загиблим в АТО воїнам було надано дітям.

Після зворушливого віршованого привітання маленьких мешканців нашого міста – учнів молодших класів, городяни поіменно згадали земляків, які загинули на Сході України в буремному сьогоденні.

Ведучі урочистостей Ірина Кареліна та Олександр Клєпас запросили усіх присутніх увічнити пам’ять загиблих покладенням квітів до пам’ятних плит, а потім – скуштувати традиційної солдатської каші з польової кухні та випити бойові 100 грам.

Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.О.Кухарська