У виконкомі відбулась нарада щодо організації прийому дітей до 1-х класів

У четвер, 10 травня, під головуванням міського голови Сергія Бичкова, за участі заступника міського голови Олексія Васькова відбулась нарада з представниками відділу освіти Очаківської міської ради та керівниками навчальних закладів міста щодо організації прийому дітей до 1-х класів у 2018-2019 навчальному році.

На початку наради міський голова повідомив присутнім, що у Міністерстві юстиції України затвердили новий порядок зарахування учнів до першого класу, який набув чинності 8 травня, після опублікування в «Офіційному віснику України». Він також зазначив, що згідно з новим порядком, усі матимуть гарантований доступ до освіти якнайближче до місця проживання.

І тут слід нагадати, що 24 квітня виконавчий комітет Очаківської міської ради, під час позачергового засідання, ухвалив рішення, яким закріпив за кожним загальноосвітнім закладом Очакова територію обслуговування – вулиці нашого міста.

Зауважимо, що відповідно до Закону України «Про освіту» дитина не зобов’язана, а має право здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти, на території обслуговування якої вона проживає. Якщо батьки бажають віддати свою дитину в початкову школу, яка не закріплена за місцем проживання – вони також можуть це зробити. Для цього необхідно подати заяву на зарахування в обрану школу на вільні місця. Зарахування на вільні місця відбуватиметься шляхом жеребкування з 5 по 10 червня 2018 року. Але в будь-якому разі за ними залишається право на місце у школі за місцем проживання, за умови подання до 31 травня відповідної заяви про зарахування до цієї школи.

«На сьогоднішній день вже подано 157 заяв від батьків про вступ дітей до навчальних закладів», – повідомила, під час наради, начальник відділу освіти Людмила Голян. Так, станом на 10 травня, до ЗОШ № 1 заяви подали 39 родин, до ЗОШ № 2 – 65, до ЗОШ № 4 – 34 і до НВК «Сонечко» – 24. Таким чином, з розрахунку від 25 до 27 учнів у класі, в декількох закладах міста є можливість відкрити по два перших класи. Зокрема, у ЗОШ № 1 та у ЗОШ № 2. Проаналізувавши ситуацію з набором учнів до першого класу, очільник міста зробив висновок, що вільні місця є в ЗОШ № 1 (15 вільних місць) та НВК «Сонечко» (4 вільних місця). А от до ЗОШ № 2 та № 4 набір першокласників вже припинився.

Зауважимо, що до введення в дію цього Порядку, під час прийому заяв, не враховувалось місце фактичного проживання дітей. Тому, після отримання закладами підтверджуючих документів буде визначено, яка дитина до якої школи потрапить.

Говорили учасники наради в цей день і про можливе відкриття класу з інклюзивною освітою. У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини з особливими освітніми потребами до заяви можуть додаватися оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру або психолого-медико-педагогічної консультації для зарахування дитини в інклюзивний чи спеціальний клас.

Обговорили присутні цього дня і процедуру вступу до школи, а саме, які документи мають подати батьки (один з батьків). Зокрема: заяву визначеного зразка, копію свідоцтва про народження дитини, копію або оригінал довідки № 086-1/о, копію або оригінал висновку інклюзивно-ресурсного центру або психолого-медико-педагогічної консультації (за наявності).

 Обов’язковим є подання документу для підтвердження місця проживання. Таким чином, під час подання заяви про зарахування, батьками (або одним з батьків) може бути пред’явлений один з нижче перерахованих документів: 

1) паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини;

2)  довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

3) витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

4) довідка про взяття на облік внутрішньопереміщеної особи;

5) документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу тощо);

6) рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

7) документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму, оренди тощо), укладений між фізичними особами за умови, що користування відповідним житлом є реальним і здійснюється за згодою та волевиявленням власника майна; засвідчення цих двох обставин може відбуватися в різний, але прийнятний спосіб чи укладений між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку;

8) довідка про проходження служби у військовій частині;

9) акт обстеження умов проживання;

10) акт обстеження матеріально-побутових умов.

Наприкінці наради, міський голова Сергій Бичков наголосив на тому, що інформація про закріплену за закладом територію обслуговування, спроможність закладу освіти, кількість учнів у кожному класі та відповідно наявність вільних місць у кожному з них – обов’язково оприлюднюється в закладі освіти  на його веб-сайті або на сайті міської ради щороку впродовж двох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.

За повноту і достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до закладу освіти, відповідає особа, яка їх подає. За подання завідомо недостовірних відомостей (інформації чи документів) або підроблення документів особа може бути притягнута до відповідальності, передбаченої законами України.

За результатами проведеного заходу, відділу освіти Очаківської міської ради було доручено опублікувати на офіційному сайті Очаківської міської ради та на сайті відділу освіти наявність вільних місць в закладах освіти, проаналізувавши фактичну кількість заяв батьків, які проживають на закріпленій за закладом території. 


Завідувач сектору інформаційної діяльності

 та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

 Я.О.Кухарська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

57508, Миколаївська обл, м.Очаків, вул.Соборна, 7а
тел. +38 05154 3-10-20, +38 05154 3-04-96 
e-mail: gorispolk@ukrpost.ua

 

Перегляди статей
75041