Надання соціальних послуг особам з обмеженими можливостями

Такою була тема інформаційного семінару, який відбувся 01 червня 2018 року в приміщенні зали засідань Очаківського Об’єднаного Управління Пенсійного Фонду України.

На семінарі зібралися безробітні особи з інвалідністю, спеціалісти Очаківського міськрайонного центру зайнятості, спеціалісти Управління Пенсійного Фонду, Управління соціального захисту населення Очаківської міської ради, представники Очаківського бюро безоплатної правової допомоги.

Заступник начальника Очаківського УПФУ Марина Сладковська розповіла про систему, порядок та розміри пенсій по інвалідності, які зміни очікуються; запросила реєструвати електронні кабінети та користуватися он-лайн послугами Пенсійного Фонду України.

Начальник відділу з питань соціального обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення Очаківської міської ради Ірина Половинихіна надала інформацію щодо направлення на професійне навчання та реабілітацію осіб з інвалідністю, сприяння  їх  працевлаштування, вирішення проблем трудових відносин, використання права на санаторно-курортне лікування або отримання компенсації за невикористане санаторно-курортне лікування, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, тощо.

На семінарі був присутній і  представник Очаківського бюро безоплатної правової допомоги -Лілія Таврська,яка довела до відома присутніх про комплекс послуг, випадки та умови звернення. Запросила за необхідності звертатися за будь-якою адресною допомогою до їх бюро.

Фахівці Очаківського міськрайонного центру зайнятості:Лілія Франчук – начальник відділу взаємодії з роботодавцями та Олена Ромашкевич – провідний фахівець відділу надання соціальних послуг розповіли  про послуги для даної категорії громадян ( в тому числі он-лайн), розкрили переваги кожної послуги, наводили позитивні приклади з минулої практики: активізація власних зусиль шляхом індивідуальної роботи спеціалістів з кожним клієнтом, надання психологічної підтримки, практичних порад щодо пошуку роботи, тощо; участь в громадських та роботах тимчасового характеру, проходження стажування на виробництві – початок стабільної зайнятості; самозайнятість – шлях до самореалізації; та багато інших моментів. Також присутні були ознайомлені з актуальними вакансіями та отримали практичні поради щодо відвідувань роботодавців.

Семінар відбувся у теплій атмосфері. Учасники заходу задавали фахівцям свої питання, ділилися проблемами, були вдячні за надані поради. Кожен з учасників семінару отримав інформаційну буклетну продукцію.

Усім «сущим на землі» доля несе свої випробування. І в таких ситуаціях важливо не лише вірити у себе та свої сили, а й відчувати підтримку тих, хто поруч. Про це не можна забувати.

Кожен день у житті людей з особливими потребами наповнений прагненням пристосуватися до самостійного життя у суспільстві, самовдосконалення, приносити радість собі  та оточуючим. І незважаючи на деякі невдачі та смуток надія на краще та більш легше своє існування в суспільстві не залишає їх.

      Начальник  відділу з питань соціального

обслуговування осіб з інвалідністю,

ветеранів війни та праці УСЗН

Очаківської міської ради

І.В.Половинихіна