Очаків набуває популярності серед представників спорту в Україні

Хочете додати в своє життя яскравих фарб і незабутніх вражень? Навчіться чомусь новому! Саме так і зробили члени військово-патріотичного гуртка «Чайка», який функціонує на базі школи № 4 під керівництвом Олега Череватенка, взявши участь у змаганнях з досить молодого виду спорту та нового для Очакова - тріатлу, що відбулись 16 червня на базі міського стадіону «Артанія» та на території дитячого пляжу.

Крім очаківських гуртківців у змаганнях на Кубок СКА також взяли участь юні спортсмени зі Львова, Миколаєва, Києва та Київської області, які разом зі своїми наставниками завітали до Очакова на запрошення міської влади.

Попередні п’ять етапів Кубка СКА відбувались у Львові. Цього року змагання вперше проводились на морському узбережжі. Програма змагань складалася з плавання, стрільби з лазерного пістолета та кросу.

Організатором змагань виступили Федерація сучасного п’ятиборства - досить нового виду спорту, який наразі ще тільки набуває своєї популярності в нашій країні. За словами голови Федерації сучасного п’ятиборства та головного судді змагань Олега Плаксіна, цей новий вид спорту вже підкорив серця багатьох людей різного віку.

Початкові ступені, з яких починається навчання дітей сучасного п’ятиборства, біатл і тріатл.

«Біатл - це біг і плавання, тобто те, що повинна вміти кожна дитина, незалежно від того, буде вона надалі займатися спортом або ж батьки просто захочуть виростити міцну і здорову людину, - розповів Олег Плаксін. - Тріатл - наступний щабель, де до бігу і плавання додається стрільба. Це повноцінний вид спорту, за яким проходять чемпіонати світу та Європи».

Головний суддя також зауважив, що зараз стрільба ведеться з сучасних і безпечних лазерних пістолетів, спеціально розроблених для цього виду спорту, яким можуть займатися всі - діти, школярі, підлітки, дорослі.

Розповідаючи про п’ятиборство, Олег Плаксін також наголосив, що біатл і тріатл ідеально підходять для розвитку в регіонах і повідомив про плани щодо його популяризації на Миколаївщині.

«За участі миколаївського спортсмена та тренера Олександра Ладєйщикова будемо сприяти створенню федерації сучасного п’ятиборства в Миколаївській області. А також сподіваємося, що вдасться організувати відділення з цього виду спорту і в Очаківській дитячо-юнацькій спортивній школі», - зауважив головний суддя змагань.

До речі, про можливість розгляду перспективи відкриття нового відділення у нашій спортшколі свідчить і велика цікавість до змагань з боку місцевих посадовців. Присутня на відкритті турніру заступник начальника відділу освіти Очаківської міської ради Ганна Белібова особисто пересвідчилась у великій цікавості до цього виду спорту з боку підростаючого покоління. Проте, поки що коментарів від міської влади з цього приводу не має. Очевидним є лише той факт, що наше місто поступово набуває все більшої популярності серед спортсменів країни. І сприяють цьому, безумовно, створені належні умови для проживання, тренувань і відпочинку на базі міського стадіону «Артанія».

І. Кірієнко (Редакція міської газети «Очаків»)

e-mail: ochakiv-rada@ukr.net