Олексій Савченко: «Ми докладаємо усіх зусиль, щоб наші хлопці якомога скоріше повернулися до дому з російського полону»

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко запевнив, що українська влада докладає всіх зусиль, щоб хлопці з екіпажу затриманого Росією риболовецького судна, якомога скоріше повернулися додому. Таку заяву очільник області зробив на брифінгу, 18 червня.

Як повідомив Олексій Савченко журналістам, 4 травня 2018 року на «Гарячу лінію» голови Миколаївської облдержадміністрації звернулися родичі моряків екіпажу ЯМК-0041, риболовецького судна зареєстрованого в Очакові, яке на сьогоднішній день залишається затриманим Російською Федерацією поблизу Кримського узбережжя.

«Я сприймаю такі дії як узурпацію нашого суверенітету з боку РФ, адже відбулося та триває порушення всіх міжнародних прав. Більше того, порушено Конвенцію ООН, що стосується регулювання відносин у морі, оскільки моряки та судно перебували у нашій акваторії, а не в акваторії тимчасово окупованого Криму», - підкреслив Олексій Савченко.

«Миколаївська обласна державна адміністрація звернулася до Міністерства закордонних справ, до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, до Прикордонної служби, СБУ, Генпрокуратури та військового прокурора з приводу порушення справи про ті події і про той злочин, який відбувся на території нашої держави, і в даному випадку стосується нашої області, - розповів голова Миколаївської ОДА. - Запевняю всіх родичів наших хлопців, що Україна дбає про кожного, хто потрапляє в російський полон, і ми докладемо всіх зусиль, щоб наші хлопці якомога скоріше повернулися додому», - резюмував Олексій Савченко.

З офіційного сайту Миколаївської ОДА

e-mail: ochakiv-rada@ukr.net