Забезпечення житлом дітей-сиріт та осіб з їх числа

Брак житла – одна з найактуальніших проблем для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які випускаються в доросле життя з дитячих установ, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, з-під опіки або піклування.
Як відомо, в Україні на законодавчому рівні закріплено обов’язок держави піклуватися про захист житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

Законом України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”

передбачено, що діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, у разі відсутності в таких дітей житла мають право зараховуватися на квартирний облік та соціальний квартирний облік за місцем їх походження або проживання до встановлення опіки, піклування, влаштування в прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за заявою опікуна чи піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів, адміністрації закладу, де проживає дитина, або органу опіки та піклування.
За рахунок субвенції з державного бюджету в місті Очакові протягом 2017 року придбано соціальне житло: 2 квартири для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2018 році в місті Очакові планується виділення субвенції з державного бюджету на придбання соціального житла, житла для дітей-сиріт, осіб з їх числа, в тому числі з інвалідністю.
Основною умовою для отримання житла є перебування дітей-сиріт від 16 до 18 років, а також осіб з їх числа віком від 18 до 23 років на соціальному квартирному обліку або обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Отже, потурбуйтесь або закріпити житло за вашими дітьми (якщо така можливість є), або поставити її на квартирний облік. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 25278 або звернувшись до управління у справах дітей Очаківської міської ради за адресою: м. Очаків, вул. Соборна, 7 а, каб. № 211.

Управління у справах дітей
Очаківської міської ради