Хай будуть з нами Правда і Господь – внесіте Прапор вільної держави: В Очакові відзначили День Державного Прапора України

Вже скільки закривавлених століть

Тебе, Вкраїно, імені лишали…

Тож встаньмо, браття, в цю урочисту мить:

Внесіте Прапор вільної держави!

23 серпня на Алеї Героїв АТО, що по вулиці Зінченка Олексія, аби разом відзначити величну для всієї країни подію – День Державного Прапора України, зібрались ті, кому не байдужа доля рідної Батьківщини.

У 2004 році, на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України, Указом Президента України було встановлено День Державного Прапора України, який відтоді відзначається щороку 23 серпня.

Проте, історія одного з державних символів України сягає в далеке минуле – до часів князівств Київської Русі і проходить складними шляхами перепетій та випробувань, злетів і падінь.

Не одне століття минуло, поки роз’єднані братовбивчою ворожнечею землі з’єднались в одну державу. Чимало часу минуло й для того, аби ці землі згодом здобули незалежність і визнання в світі.

27 років існує молода незалежна Українська держава. І одним із символів її самостійності та незалежності є Державний прапор. У ньому втілені праця, краса та багатство української землі. Державний Прапор як символ країни є також втіленням її вікових традицій та сучасної історії, в яку народ України вже вписав чимало сторінок видатних подій.

Право підняти Державний прапор України ведучі заходу Артем Кучерук та Іляна Віскаліна надали військовослужбовцям 73-го Морського центру спецпризначення та дітям загиблих Героїв Артему Заграничному та Софійці Корнафель. Разом, вздовж вишикуваних військових, вони внесли Прапор України та під звуки Державного Гімну України, повільно, по стрічці флагштоку, підняли вгору. Нехай Державний Прапор України гордо майорить у віках над нашою рідною Україною!

З урочистою подією городян і гостей Очакова в цей день привітали: Почесний громадянин міста, волонтер Андрій Лучка, заступник командира 73-го Морського центру спецпризначення, капітан 2-рангу Василь Савенко та військовий комісар Очаківського райвійськкомату, полковник Геннадій Леурда. З нагоди свята Геннадій Павлович вручив відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції» військовозобов’язаним, які брали участь в антитерористичній операції на Сході нашої держави: П.В.Віхрову, І.В.Хансіярову, М.М.Зайцю, О.В.Перевертуну, І.Я.Іваницькому, С.С.Беспаленку, Є.В.Каргіну, В.М.Мішуровському, Г.А.Алавердову, Г.Ю.Головачу та О.А.Мельникову.

Усіх присутніх з Днем Державного прапора України, під час урочистостей, привітали й талановиті очаківці, підготувавши вокальні та віршовані виступи.

Відзначаючи державні свята, українці завжди згадують про тих, хто загинув на Сході нашої країни. Світлу пам’ять тих, хто загинув у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання, згадавши поіменно кожного загиблого земляка. А до підніжжя пам’ятника загиблим в АТО воїнам учасники заходу поклали живі квіти.

По закінченню заходу ведучі свята запросили усіх бажаючих взяти участь у автопробігу, присвяченому Дню Державного Прапора України. Так, близько двадцяти водіїв на своїх авто з синьо-жовтими стягами проїхались цього дня вулицями міста від Алеї Героїв АТО до ТОВ «Ольвія».

Виконавчий комітет Очаківської міської ради щиро дякує колективу відділу культури, молоді, спорту, туризму та релігії Очаківської міської ради та всім небайдужим очаківцям за організацію та проведення урочистого заходу. Окрема подяка працівникам Очаківської комунальної служби благоустрою за приведення до належного естетичного стану місця проведення свята.

Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.О.Кухарська