«Народжені бути вільними»: очаківці відзначили 27-му річницю незалежності України

Україна…Золота, чарівна сторона. Земля рясно уквітчана, зеленню закосичена…Скільки ніжних поетичних слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися й живуть!

Історія нашого народу сягає у глибину століть. Україна має багате й славне минуле. Вона виплекала Запорізьку Січ, славетну Києво-Могилянську Академію. Україна виколисала велетнів сили і духу – таких як Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Сірко, Григорій Сковорода, Устим Кармелюк, Юрій Дрогобич, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський…

Цей перелік можна продовжити й іменами наших сучасників, які примножують славу нашої Батьківщини.

Україна – це країна болю, смутку і звитяжної відваги, відчаю та незламної віри. Шлях України до своєї незалежності осяяний постатями її патріотів, які віддали себе служінню державі, її майбутньому процвітанню.

24 серпня, в кожному куточку нашої країни: районі, місті, населеному пункті відзначали 27-му річницю незалежності України. Очаків не став виключенням та традиційно масштабно приєднався до святкування такого знакового дня для країни.

Протягом дня на міській площі відбувались різноманітні заходи. Святкова програма, що розпочалась з десятої години ранку веселою грою для дітей «Подорожуй Україною», виявилась дуже насиченою та цікавою. В цей день очаківці та гості міста мали змогу  оглянути та сфотографуватись біля виставки військової техніки, озна­йомитись з виставкою творчих робіт очаківських майстрів та виставкою дитячих малюнків та фотографій.

А ввечері на центральній площі нашого міста пройшла концертна програма під назвою «Народжені бути вільними».

Зі святом усіх присутніх привітав міський голова Сергій Бичков: «Не перший раз, саме в День незалежності України, я виходжу на цю сцену. Я завжди думав про те, що настане такий момент, коли в День святкування річниці незалежності нашої країни, я вийду і скажу, що війна закінчена. Ми перемогли і наша рідна земля звільнена. Але, на жаль, це не так. Знову наша країна понесла втрати. Напередодні свята загинуло п'ятеро наших хлопців, які захищали нашу Батьківщину на Сході України і завдяки яким сьогодні ми тут, і відзначаємо державне свято. Я сподіваюсь, що незабаром ми все ж таки зможемо сказати: ми це здійснили і Слава Богу! Слава нашим воїнам! Слава Україні!», – зазначив міський голова.

Привітавши городян зі святом, Сергій Миколайович відзначив тих, чия плідна, натхненна праця стала міцним фундаментом для розквіту, благополуччя й ствердження нашої неньки України. Так, за багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків,  високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток українського образотворчого мистецтва, у розвиток освіти, у справу національно-патріотичного виховання підростаючого покоління, активну життєву позицію та з нагоди відзначення 27-ї річниці Незалежності України Почесною грамотою Очаківської міської ради та цінним подарунком очільник міста нагородив старшого сержанта у відставці, учасника антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей Романа Анатолійовича Баранцева, директора дитячої художньої школи міста Очакова Володимира Миколайовича Гончарова, генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю «Лиманський» Петра Григоровича Корнієнка, вчителя української мови та літератури Очаківської загальноосвітньої школи I – III  ступенів № 1 Очаківської міської ради Миколаївської області Ларису Анатоліївну Солов’ян, керівника військово-патріотичного гуртка «Чайка» Очаківської загальноосвітньої школи I – III ступенів № 4 Очаківської міської ради Миколаївської області Олега Дмитровича Череватенка та капітана першого рангу, начальника протичовнової боротьби – начальника групи протичовнової боротьби, протипідводнодиверсійного забезпечення та протимінної оборони управління оперативного (бойового) забезпечення штабу Командування Військово-Морських Збройних Сил України Едуарда Григоровича Шевченка.

Крім того, міський голова за наполегливу працю, високі досягнення у розвитку культури, талант та збереження народних традицій нашою краю, вручив сертифікат на творчу поїздку в Західну Україну члену Національної спілки хореографів України, заслуженому працівнику культури України, почесному жителю міста Очаків, керівнику народного ансамблю танцю «Золотий колос» Світлані Володимирівні Козловій.

Привітала з 27-ю річницею незалежності України гостей та мешканців міста і секретар Очаківської міської ради Валентина Кифоренко. За багаторічну плідну працю, високий професіоналізм та з нагоди відзначення 27-ї річниці Дня незалежності України нагороджені Почесну грамоту виконавчого комітету Очаківської міської ради посадовець вручила: першому заступнику начальника Очаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області Марині Миколаївні Сладковській, завідувачу сектору по роботі з персоналом Очаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області Ользі Федорівні Конівченко, головному спеціалісту Очаківського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Очаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області Оксані Володимирівні Василенко, головному спеціалісту відділу з питань соціального обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення Очаківської міської ради Світлані Володимирівні Пилипчук, мічману, начальнику відділення зв’язку та інформації – начальнику радіостанції Очаківського районного військового комісаріату Олександру Миколайовичу Скворцову, головному спеціалісту Очаківського районного військового комісаріату Івану Івановичу Ромасю, головному спеціалісту Очаківського районного військового комісаріату Володимиру Степановичу Климову, слюсарю аварійно-відновлювальних робіт водопровідних мереж міського комунального підприємства «Очаківводоканал» Олегу Васильовичу Зайчуку, водію автотранспортного засобу міського комунального підприємства «Очаківводоканал» Василю Васильовичу Бабіну та електрогазозварювальнику міського комунального підприємства «Очаківводоканал» Валентину Володимировичу Рябову.

Грамоту Очаківської міської ради отримали: майор, військовослужбовець військової частини А1594 Дмитро Олександрович Костина та директор Очаківської дитячо-юнацької спортивної школи Василь Васильович Саскевич.

Після урочистої частини, очаківців вже вітали майстри сцени. Своїм талантом в цей день прикрасили сцену місцеві артисти-вокалісти: Віктор Зволинський, Вікторія Могила, Анастасія Чорна, Ірина Стаднічук, а також дитячий вокальний ансамбль «Зоряни» (керівник Анастасія Чорна), народний хор «Ветеран» (керівник Антоніна Гай) та гурт «Соколи» (керівник О.Старовойтов). А запальні та яскраві виступи народного ансамблю танцю «Золотий колос» (художній керівник заслужений працівник культури України Світлана Козлова), зразкового ансамблю народного танцю «Радість» (художній керівник заслужений працівник культури України Тетяна Поночевна), естрадного танцювального колективу «Нова Галактика» (керівник Віра Глушкова) стали окрасою концертної програми.

Зворушливим та пронизливим до сліз був виступ Анюти Віскаліної, яка продекламувала патріотичний вірш О.Василенко «Я українка».

Приємним та незабутнім сюрпризом для городян стало відкриття нового об’єкту благоустрою міста «Я люблю Очаків». Заступник міського голови Олексій Васьков,  відкриваючи «фотозону» зазначив: «Не дивлячись на те, що сьогодні в нашій країні йде війна і гинуть наші земляки, тим не менш ми знали, що люди так чи інакше хочуть спокою, позитивних емоцій та в кінці кінців свята. Тому, ми сподіваємося на те, що зробили правильно, встановивши в місті таку конструкцію. Подібні інсталяції є у багатьох містах України та світу. І, я вважаю, наше місто не є винятком. Ми усі любимо наш рідний Очаків». Він також додав: «Для урочистого відкриття об’єкту благоустрою міська влада запросила саме дітей, адже нинішня молодь в майбутньому творитиме історію нашої України. І якщо ми будемо любити наше місто, в тому числі висловлюючи її такими конструкціями, то й в нашій країні все буде добре. І підростаюче покоління, не обертаючись назад, будуватиме гідне майбутнє».

Разом з учнями 10 класу Очаківської ЗОШ № 1 – Міланою Гриб, Діаною Купріяновою, Володимиром Чубовим та Дмитром Шканделюк було урочисто перерізано стрічку та запрошено усіх присутніх зробити фото на згадку про Очаків. 

Крім того, під час концертної програми усіх присутніх на площі безкоштовно, за підтримки місцевого підприємця Віктора Коваля та депутата Очаківської міської ради, підприємця Геннадія Гая пригощали смачними дерунами, млинцями та квасом.

Відзначення 27-ї річниці незалежності України в цей день завершилось святковим салютом, який прогримів у небі ввечері, після закінчення концертної програми.

Виконавчий комітет Очаківської міської ради щиро дякує колективу відділу культури, молоді, спорту, туризму та релігії Очаківської міської ради, працівникам Очаківської комунальної служби благоустрою, вихованцям дитячої художньої школи, громадській організації «Очаківська міська організація Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», небайдужим підприємцям та очаківцям за організацію та проведення урочистого заходу. А також приносить вибачення за перебої в електропостачанні під час святкування, що виникли в зв’язку з перевантаженням електромережі електроприладами підприємців, які не погодили їх встановлення з міською владою. В майбутньому дану помилку буде враховано. 

Завідувач сектору інформаційної діяльності

 та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

 Я.О.Кухарська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

57508, Миколаївська обл, м.Очаків, вул.Соборна, 7а
тел. +38 05154 3-10-20, +38 05154 3-04-96 
e-mail: ochakiv-rada@ukrpost.ua

Офіційна сторінка у Facebook : 

https://www.facebook.com/ochakiv.rada.gov.ua

 

Перегляди статей
220357