37 сільських рад приєдналися до міст обласного значення

Триває процес приєднання сільських, селищних громад до міст обласного значення. 30 міст вже змогли налагодити партнерські відносини із сусідніми громадами. З них 15 міст обласного значення вже завершили процедури приєднання 37 сільських, селищних громад. Про це повідомили в Асоціації міст України.

За даними Асоціації, до міста Лозова приєдналися 10 сільських, селищних рад; до міста Ржищів - 5 сільських рад; до міст Вараш, Вінниця, Вознесенськ, Гадяч, Житомир, Нова Каховка, Новгород-Сіверський, Новодністровськ, Славута, Шостка приєдналися по 1 сільській, селищній раді; до Березані - 5 сільських рад; Коломиї - 4 сільських ради; до міста Буча - 3 сільські ради.

Однак поки не усунуто перепони для формування об’єднаних громад з центрами у містах обласного значення - з 30 міст, що розпочали процедури приєднання, не відповідають перспективним планам 12.  За даними Асоціації міст України, загалом 87 міст обласного значення обмежені перспективними планами на приєднання. Змінити ситуацію можуть обласні державні адміністрації спільно з обласними радами шляхом внесення змін до перспективних планів формування територій громад областей, зокрема - Вінницької, Закарпатської, Київської, Львівської, Миколаївської, Полтавської та Черкаської.

Раніше перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода заявив, що модель створення перспективних планів за участі обласних державних адміністрацій та обласних рад вичерпала себе, і завершувати цей процес має уряд за узгодженням з парламентом.

З офіційного українського

державного сайту «Децентралізація влади»