До кінця 2019 року військові комісаріати будуть переформовані у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки

На сьогоднішній день в Україні тривають системні та комплексні заходи щодо поетапного переходу військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Виконання заходів переформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки планується завершити до 30 грудня 2019 року відповідно до вимог «Державної програми розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року» та на виконання окремого доручення Командувача Сухопутних військ Збройних Сил від 10.01.2018 № 187.

Саме про це говорили представники Очаківського районного військового комісаріату під час зустрічі з працівниками організацій, установ міста та району, що відбулась в малій залі виконкому Очаківської міської ради 08 листопада.

Розповідаючи про реформування військових комісаріатів заступник військового комісара Очаківського РВК – начальник мобілізаційного відділу, капітан 2 рангу Сергій Чорний повідомив, що рішення реформувати військкомати в територіальні центри комплектування та соціальної підтримки було прийнято в серпні 2016 року.

Крім зміни назви військкоматів, буде реформовано всю систему військового призову громадян як на військову службу за контрактом, так і на строкову військову службу. Буде реформуватись оборонно-мобілізаційний відділ, переглянута уся штатна структура військкоматів. Орієнтація здійснюватиметься на залучення штатних категорій цивільних осіб. До того ж, акцент ставитиметься на роботі із соціальної підтримки тих, хто має і мав відношення до ЗСУ і силових структур – це питання соціального і пенсійного забезпечення.

Сергій Михайлович зазначив, що протягом 2017-2018 років випробування системи створення територіальних центрів пройшло на базі Чернігівського обласного військового комісаріату, що дало позитивні результати.

За словами заступника військового комісара Очаківського РВК в Очаківському районному військовому комісаріаті також тривають роботи щодо поетапного переходу військового комісаріату у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Нині відбувається підбір кандидатів на посади інструкторів, які займатимуться безпосередньо військовим призовом на військову службу за контрактом, в першу чергу до бойових частин. Вивчаються питання реформування, підбираються кадри, розроблені також нові методичні рекомендації щодо роботи з категорією військовослужбовців, які знаходяться на офіційному військовому обліку, з категорією військовослужбовців, які мають статус ветеранів, учасників бойових дій та інше.

Крім того, власними силами проводиться ремонт кабінетів РВК, підготовлено проект обладнання холу (ресепшен) ТЦК та СП – місця чергування за системою «Єдиного вікна» в фойє військкомату тощо.

«В цілому реформування системи місцевих органів військового управління повинно покращити обліково-мобілізаційну роботу, забезпечити  прозорість та підвищити якість надання адміністративних послуг громадянам», – наприкінці зустрічі, зазначив Сергій Чорний.

Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.О.Кухарська