Відбулись громадські слухання з питань добровільного об’єднання територіальних громад

14 листопада в малій залі виконкому відбулись громадські слухання з питань добровільного об’єднання територіальних громад. Міський голова Сергій Бичков нагадав присутнім, що з 2016 року міська влада займається питаннями добровільного об’єднання територіальних громад. Рішенням сесії Очаківської міської ради був затверджений Порядок проведення громадських обговорень з питань добровільного об’єднання територіальних громад.    

Протягом 2016 року міською владою було двічі ініційовано добровільне об’єднання територіальних громад з громадами-сусідами в одну Очаківську територіальну громаду з адміністративним центром у місті Очакові.

Проводились громадські обговорення. Проте процес обговорення щодо об’єднання територіальних громад міста Очакова з громадами-сусідами завершився без єдиної письмової пропозиції. 

До того ж, 16 вересня 2016 року, Очаківська міська рада прийняла рішення «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи». За словами міського голови, дане рішення було своєчасно направлено всім сільським головам села Чорноморка, Дмитрівка, Солончаки, Парутине, Козирка, Острівка, Рівне, Кам’янка та Покровка, але відповіді до міської ради так і не надійшли.

Сергій Миколайович акцентував увагу на тому, що у березні 2017 року міською владою вкотре було ініційоване добровільне об’єднання територіальних громад, на той час, вже Куцурубської сільської об’єднаної територіальної громади, Чорноморської об’єднаної територіальної громади, села Козирка, Кам’янка та Покровка в Очаківську територіальну громаду з адміністративним центром у місті Очакові. До вищезазначених громад від Очаківської міської ради були надіслані відповідні листи з ініціюванням про об’єднання територіальних громад. Проте, у відповідь надійшли листи з відмовою про об’єднання з містом Очаків.

Очільник міста також зазначив, що 14 червня 2017 року за участю представників міської та районної влади відбулись спільні збори громад Очаківщини щодо впровадження в регіоні проекту з децентралізації. В результаті жвавих обговорень більшість виступаючих представників сіл дотримувались думки, що створення однієї громади на території Очаківського району все ж говорити зарано.

А от у поточному році, 11 травня, до виконкому Очаківської міської ради надійшов лист від Кам’янської сільської ради з проханням сприяти створенню однієї Очаківської територіальної громади в складі міста Очаків, Куцурубської ОТГ, Чорноморської ОТГ, Кам’янської та Покровської сільських рад. До листа додавалась копія рішення сесії Кам’янської сільської ради «Про сприяння добровільному об’єднанню Чорноморської об’єднаної територіальної громади, Куцурубської об’єднаної територіальної громади, територіальних громад сіл Кам’янської та Покровської сільських рад Очаківського району, міста Очаків, в Очаківську об’єднану територіальну громаду». Тоді, враховуючи лист Кам’янської сільської ради, рішення сесії Очаківської міської ради «Про усний запит депутата Очаківської міської ради О.Васькова», знову ініційоване добровільне об’єднання територіальних громад Чорноморської об’єднаної територіальної громади, Куцурубської сільської об’єднаної територіальної громади, Кам′янської сільської ради, Покровської сільської ради в Очаківську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Очакові.

Як зазначив міський голова, повідомлення про проведення громадського обговорення було опубліковано на офіційному сайті Очаківської міської ради та в міській газеті «Очаків» від 11 жовтня 2018 року № 42. Письмових пропозицій з даного питання протягом місяця не надійшло. «Міська влада вже не вперше проводить обговорення і з 2016 року думка з приводу об’єднання громад не змінилась. А дивлячись на те, що на сьогоднішній день відбувається укрупнення районів Миколаївської області, можна зробити висновок, що об’єднання територіальних громад в будь якому випадку все ж таки відбудеться», – підсумував свій виступ Сергій Бичков та запропонував присутнім висловити власну думку з даного питання.

Присутні на громадських слуханнях депутат Очаківської міської ради Євгеній Кадочніков та начальник УСЗН Очаківської міської ради Любов Савчук зазначили, що бажання стосовно об’єднання міста та району в одну громаду було висловлене ще два роки тому. Думка не змінилась і вони підтримують об’єднання міста Очакова та Очаківського району в одну об’єднану територіальну громаду.

Заступник міського голови Олексій Васьков зауважив, що проект децентралізації від самого початку передбачав економію бюджетних коштів шляхом економії на управлінському апараті (тобто скорочення чисельності управлінського апарату) для того, щоб більше коштів залишалось у громадах для їх розвитку. В результаті, в зв’язку з тим, що на сьогоднішній день не дотриманий перспективний план об’єднання громад Миколаївської області, коштів на утримання управлінців витрачається більше. І ні Куцурубська ОТГ, ні Чорноморська ОТГ, по суті, не є повністю спроможною на сьогоднішній день. Громадяни повинні зрозуміти, що необхідно менше витрачати коштів на управлінський апарат, а більше коштів залишати у громадах. «Це і є основною метою реформи децентралізації», – акцентував увагу посадовець.

Міський голова, доповнюючи виступ свого заступника, зауважив, що ідея об’єднання громад непогана і однією з переваг реформи є те, що утворені об’єднані громади мають можливість отримати додаткові кошти з державного бюджету на виконання своїх функцій.

Під час обговорень, виступив і перший заступник голови Очаківської РДА Сергій Стовманенко, зазначивши, що Очаківська райдержадміністрація співпрацює з об’єднаними територіальними громадами вже не перший рік. І Очаківська РДА безумовно «за» об’єднання в одну громаду. «Що ж стосується сіл, то села поки що у роздумах», – повідомив Сергій Пилипович. Він також наголосив на тому, що на сьогоднішній день ні одна об’єднана громада не є спроможною. Так, на приклад, до сьогодні районне УСЗН обслуговує увесь Очаківський район.

Наприкінці громадських обговорень, підвівши підсумки, міський голова Сергій Бичков доручив сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Очаківської міської ради та її виконавчого комітету підготувати проект рішення сесії «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника до спільної робочої групи».

«Після прийняття даного рішення міська влада організовуватиме окремі зустрічі з населенням та керівництвом Чорноморської об’єднаної територіальної громади, Куцурубської сільської об’єднаної територіальної громади, Кам′янської сільської ради та Покровської сільської ради щодо об’єднання в Очаківську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Очакові», – наголосив Сергій Миколайович. 

 Завідувач сектору інформаційної діяльності

 та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

 Я.О.Кухарська