У виконкомі обговорили питання розвитку міста Очакова на найближчі два роки

Днями в малій залі міськвиконкому, під головуванням міського голови Сергія Бичкова, за участі заступника голови Очаківської райдержадміністрації Зої Шевельвої, архітектора Очаківського району Віталія Кифоренка, керівників виконавчих органів ради, підприємств, організацій та установ міста відбулась нарада з питань перспектив соціально-економічного розвитку міста Очакова та Очаківського району на 2019-2020 роки.

Під час наради очільник міста коротко доповів про досягнення місцевої влади за останній час.

Озвучив і проблемні питання, та окрему увагу приділив планам та завданням органів влади на найближчі два роки.

«Головне завдання міської влади - це забезпечення населення міста водою», - наголосив Сергій Миколайович. За словами посадовця, в цьому напрямку планується провести заміну каналізаційної мережі та встановити ще одну водонапірну башту.

Крім того, для надійного забезпечення міста водою, сьогодні дії влади спрямовані на залучення коштів з Державного бюджету для будівництва нових локальних очисних споруд, а також реконструкції насосної станції другого підйому. На разі вже майже готовий і проект щодо повної заміни старого самопливного глибинного колектора по вулиці Бузькій.

З метою покращення зовнішнього вигляду міста та залучення більшої кількості туристів, міський голова наголосив на тому, що наразі відпрацьовується інвестиційний проект щодо будівництва в Очакові сучасної набережної і відновлення центральних сходів на пляж.

«Якщо вдасться в 2019 році реалізувати через Державний фонд регіонального розвитку й Міністерство екології та природних ресурсів України проекти стосовно будівництва набережної, локальних очисних споруд та реконструкції насосної станції другого підйому, - це буде величезний успіх у здійсненні планів міської влади», - переконаний Сергій Бичков.

Торкнувся мер міста і питання забезпечення городян житлом. Зокрема, посадовець зазначив, що міська влада докладає максимум зусиль аби зрушити з мертвої точки цю багаторічну проблему, зокрема, реалізувати проект щодо будівництва нових дев'ятиповерхівок шляхом залучення інвесторів. І як результат - на сьогоднішній день закінчується процедура відведення землі.

Як повідомив Сергій Миколайович на завершальному етапі - кінотеатр імені О.В.Суворова, ремонт якого планується закінчити в 2019 році. В планах наступний рік і здійснення поточного ремонту покрівлі будинку культури, що тепер належить нашій громаді на правах безоплатної передачі з районної власності.

Що ж до підтримки інфраструктури закладів освіти міста, міський голова зауважив, що на сьогоднішній день до Державного фонду регіонального розвитку було направлено на погодження проект на суму З млн. 800 грн. по утепленню фасаду та заміни вікон. Залишилось тільки дочекатися відповіді. А далі готуватимуться проекти щодо утеплення фасаду та огородження території закладів загальноосвітньої школи № 4 та ДНЗ № 2 Золота рибка».

Торкнувся Сергій Миколайович і теми благоустрою міста, і розвитку місцевої інфраструктури: ремонту доріг, приведення до належного стану рятувальної станції, відновлення другої частини трибуни на міському стадіоні «Артанія», прикрашення в'їзду до міста та ін.

Говорилось на нараді і про застосування альтернативних джерел енергетики. Ні для кого не секрет, що очаківська міська влада тривалий час опікується питаннями впровадження й використання альтернативної енергетики та останнім часом велика увага приділялась пошуку інвесторів для зведення на території міста об'єкта альтернативної енергетики, зокрема, сонячної. З метою залучення інвесторів в Очакові проводились роботи з відведення земельних ділянок для розміщення сонячної електростанції. Для цього, на приклад, була визначена земельна ділянка площею близько 25 га в промисловій зоні міста по вулиці Ольвійській та її цільове призначення було змінене і переведене до земель енергетики. Як запевнив очільник міста, питання впровадження сонячної енергетики зрушило з місця. Він також висловив надію на те, що навесні 2019 року інвестори все ж розпочнуть роботи по встановленню сонячних панелей.

Зупинився Сергій Бичков і на питанні добровільного об'єднання територіальних громад, зауваживши, що влада міста неодноразово ініціювала розгляд питання щодо об'єднання міста Очакова з громадами району. Тому, це останній раз, коли міська влада виходить з ініціативою злиття Очакова та громад Очаківщини в одну об'єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Очакові. На думку міського голови, навіть, якщо громади Очаківщини не виявлять бажання об'єднуватись з містом, у 2020 році об'єднання в будь якому випадку все ж таки відбудеться.

А що ж стосується спільних для влади міста Очакова та Очаківського району інтересів, а саме розвиток медичної галузі, надання жителям Очаківщини якісних медичних послуг, Сергієм Миколайовичем було запропоновано представникам Очаківського району надати свої пропозиції та власне бачення щодо перспектив розвитку даної галузі для спільного обговорення та вирішення проблемних питань. В свою чергу, заступник голови Очаківської райдержадміністрації Зоя Шевельова запропонувала створити спільну робочу групу з даного питання.

За результатами наради, з метою врахування думки максимальної кількості мешканців міста, збору пропозицій та ідей щодо подальшого розвитку міста Очакова та Очаківського району, міський голова Сергій Бичков доручив своїм підлеглим підготувати оголошення про проведення громадського обговорення.

Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

апарату Очаківської міської ради та її виконавчого комітету Я.О. Кухарська