П’ятеро волонтерів з Очакова отримали відзнаки Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції»

Волонтерство – це благодійна діяльність, що ґрунтується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей.

Починаючи з 1985 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, щорічно 05 грудня, в усьому світі відзначається Міжнародний день волонтера.

В Україні волонтерство з’явилося на початку 90-х років минулого століття, а офіційно визнано було Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року.

Розквіт волонтерської діяльності в нашій країні припав на час Революції Гідності і початок війни на Сході України. У надзвичайно складний період саме волонтерський рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави. Починаючи з надання допомоги учасникам Революції Гідності, волонтерський рух переріс в складну та масштабну справу – забезпечення всім необхідним української армії. Проте це не тільки збір та доставка в зону бойових дій різноманітних ресурсів, ремонт техніки, це і медична допомога постраждалим від бойових дій, і пошук зниклих безвісти, і робота з визволення полонених, і психологічна допомога тощо.

Волонтер – це покликання, це спосіб життя. Сьогодні волонтери сприяють перемозі України і збереженню її державності, витрачаючи свій час, енергію та не чекаючи винагород.

07 грудня, на засіданні сесії Очаківської міської ради, з нагоди Міжнародного дня волонтера, за відданість у справі захисту української держави та її народу, високий професіоналізм і активну громадську діяльність, вагомий особистий внесок у постійну підтримку бійців української армії і розвиток волонтерського руху, міський голова Сергій Бичков урочисто вручив відзнаки Президента України, а саме медаль та грамоту «За гуманітарну участь в антитерористичній операції», мешканцям нашого міста: Сергію Зубачу, Леоніду Підсосонному, Наталії Ніколаєвій, Андрію Лучці та Євгенію Клімасу.

Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.О. Кухарська

e-mail: ochakiv-rada@ukrpost.ua