Радились народні обранці

День місцевого самоврядування депутати Очаківської міської ради та посадовці виконавчих органів ради відзначили належним чином – після урочистостей та процедури нагородження, приступили до розгляду буденних, та від того не менш важливих питань життєдіяльності громади. Цього разу до порядку денного пленарного засідання чергової 46 сесії міської ради було внесено близько сорока питань. Тож, попрацювати депутатам, не зважаючи на свято та піднесений настрій, довелось чимало.

Серед питань, запропонованих народним обранцям до розгляду, були порушені теми щодо соціального забезпечення жителів міста, роботи  комунальних підприємств, впорядкування земельних відносин, покращення стану благоустрою міських вулиць, ремонту багатоквартирних будинків, забезпечення діяльності закладів освіти, перегляд бюджету поточного року та інші.

Як зазвичай чималу увагу депутати приділили питанням соціального захисту населення. Так, передусім народні обранці заслухали клопотання начальника управління соціального захисту населення Любові Савчук. Зважаючи на те, що в місті відсутнє централізоване опалення, депутати дбають про те аби городяни малозабезпечених та пільгових категорій населення міста мали можливість встановити у своїх помешканнях індивідуальне опалення. Тож, за рішенням депутатів одноразову матеріальну допомогу на встановлення індивідуального опалення отримають три особи у розмірі по три тисячі гривень кожній.

З цієї ж категорії четверо осіб отримають одноразову допомогу на лікування по одній тисячі гривень. Двом онкохворим особам буде надана одноразова матеріальна допомога по три тисячі кожному.

Серед інших, депутати ухвалили й рішення про надання соціальних послуг зі встановленням у 2019 році диференційованої плати чотирьом громадянам похилого віку, які перебувають у складній життєвій ситуації і мають рідних, які повинні забезпечувати їм догляд і допомогу.

Серед блоку соціальних питань, депутати окремим рішенням затвердили розмір плати для батьків за харчування дітей в закладах дошкільної освіти, що становитиме не більше 60 % від вартості харчування.

Таким чином, з 1 січня вартість харчування на 2019 рік для дітей віком від одного до трьох років становитиме 30 грн, для дітей віком від трьох до семи років - 44 грн. Вартість розрахована відповідно до натуральних норм харчування дітей в закладах дошкільної освіти.

Рішенням передбачено, що від плати за харчування звільняються батьки, або особи що їх замінюють: з родин, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям». Безкоштовно також харчуватимуться діти, один з батьків яких загинув під час проведення антитерористичної операції на Сході України, та діти внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території міста Очакова. Безкоштовне харчування у садочках Очакова, як і раніше, отримуватимуть дітки з інвалідністю, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Рішенням також установлена знижка за харчування у дошкільному навчальному закладі у розмірі 50 % для батьків, які мають трьох і більше дітей.

Зауважимо, що згідно з рішенням депутатів міської ради, безкоштовним гарячим одноразовим харчуванням мають бути забезпечені діти тих же пільгових категорій і у навчальних закладах міста. Для шкільних закладів депутати також затвердили розмір вартості харчування. Так, з першого січня 2019 року розмір плати для батьків учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти міста визначений у розмірі 50 % від вартості харчування і становитиме 14 гривень.

Організація гарячого харчування в групах продовженого дня для учнів 1-4 класів та харчування учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти здійснюватимуться за кошти батьків, крім дітей, вищезазначених пільгових категорій.

Заслухавши інформацію начальника відділу освіти Очаківської міської ради Людмили Голян про кількість груп дітей дошкільного віку в закладах дошкільної освіти міста, депутати ухвалили рішення, яким затвердили мережу груп дошкільних закладів освіти на 2019 рік. Всього в місті у наступному році, як і в попередні, діятиме два дошкільних заклади - «Дзвіночок» та «Золота рибка» і навчально-виховний комплекс «Сонечко». Найбільше груп (десять) створено в ДНЗ № 1 «Дзвіночок», їх відвідуватимуть 252 дитини. Дев’ять груп створено в НВК «Сонечко», до яких зараховано 214 дітей. Найменша кількість груп (чотири) відкриті в ДНЗ № 2 «Золота рибка». Цей заклад відвідуватимуть 90 дошкільнят.

Жвавого обговорення викликало питання щодо затвердження на 2019 рік мережі груп продовженого дня у закладах загальної середньої освіти м. Очакова. Найбільше протилежних думок було висловлено щодо діяльності груп продовженого дня для учнів 2-4 класів НВК «Сонечко». Нагадаємо, що це питання порушили батьки учнів. Вони вимагали від влади не скорочувати посади вихователів і надати їм можливість користуватись групами продовженого дня, як це було усі попередні роки. Депутати почули різні думки з цього приводу і все ж прийшли згоди щодо необхідності задоволення прохання батьків. Усі штатні одиниці у 2019 році пообіцяли зберегти за рахунок фінансування з міського бюджету. В інших навчальних закладах групи продовженого дня працюватимуть лише для першачків. Принаймні допоки не буде інших звернень від батьків.

«Редакція міської газети «Очаків»»