Очаків з робочим візитом відвідав народний депутат України Борис Козир

Минулого тижня Очаків з робочим візитом відвідав народний депутат України Борис Козир. В малій залі міськвиконкому народний обранець провів зустріч з адміністративно-господарським активом міста, на якому були присутні й представники Очаківської райдержадміністрації.

В ході зустрічі були підведені підсумки роботи за 2018 рік, зокрема, щодо реалізації важливих проектів у поточному році, а також обговорено плани на майбутнє.  

Депутат Верховної Ради України Борис Козир зазначив, що 2018 рік був плідним та досить ефективним. З Державного бюджету вдалось виділити певні кошти на розвиток міста Очакова та Очаківського району. В процесі прийняття бюджету України на 2019 рік, була врахована субвенція на розвиток шкільної та дошкільної освіти. Таким чином, в наступному році на кожну школу міста та району буде виділено по 100 тис грн., а на дитячі садки – по 50 тис грн. 

Акцентував увагу Борис Юрійович і на тому, що в 2018 році все ж таки розпочався процес ремонту доріг. Частково відновлено трасу Очаків-Парутине-Миколаїв через села Дмитрівка та Козирка. На поточний ремонт даної автомобільної дороги було освоєно 50 млн. грн. Відремонтовано також дорогу на Велику Корениху. Наступного року ремонтуватимуться й інші проблемні ділянки і вже внесено бюджетні пропозиції на суму 60 млн. грн.

«Отже, в 2019 році ми зможемо отримати ще одну дорогу Очаків-Нечаяне» – наголосив народний обранець.

В планах на наступний рік, за словами депутата, й відновлення міжквартальних (міждворових) проїздів. Як зазначив Борис Юрійович, задоволення не з дешевих, оскільки вартість проектів становить 1-1,5 млн грн, проте воно того варте.

Нагадав депутат ВР і про те, що минулого року було проведено експертне дослідження технічного стану Варварівського мосту в Миколаєві. За результатами експертизи виявлені численні дефекти і недоліки різних конструкцій мосту. Це свідчить про те, що технічний стан Варварівського мосту в цілому відповідає стану 5 (непрацездатний), а залишковий ресурс споруди вичерпано. Вартість реконструкції становить 1 млрд грн., а знаходиться міст на балансі Миколаївської міської ради. І, звичайно ж, така сума для міського бюджету є не підйомною. Тому, в зв’язку з цим, можливо буде прийнято рішення щодо обмеження проїзду через міст вантажівок.

Щодо підтримки соціальної інфраструктури міста, під час заходу виступив міський голова Сергій Бичков, зазначивши, що кошти, які надійшли з Державного бюджету, на засіданні сесії Очаківської міської ради були розподілені за своїм цільовим призначенням. Сергій Миколайович також зауважив, що в планах – утеплення фасаду, заміна вікон та дверей в НВК «Сонечко». Крім того, в 2019 році, за рахунок співфінансування з міського та Державного бюджету, міська влада планує закупити 6 інтерактивних дошок для шести перших класів.

Нагадав Сергій Миколайович і про те, що минулого року за кошти Державного бюджету було закуплено насоси для артезіанських свердловин. Є в наявності і запасні насоси. Але, на сьогоднішній день КП «Очаків-сервіс» потребує спеціальної техніки.

Відповідно до нової Постанови КМУ місцева влада змушена була прийняти для фізичних та юридичних осіб новий тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Проте, з міського бюджету компенсується доля витрат населення (в частині оплати інвестиційної складової тарифу), а це близько 120 тис грн. щомісяця.

До того ж, для надійного забезпечення міста водою, сьогодні дії влади спрямовані на залучення коштів з Державного бюджету для будівництва нових локальних очисних споруд, а також реконструкції насосної станції другого підйому. А з метою покращення зовнішнього вигляду міста та залучення більшої кількості туристів, міський голова наголосив на тому, що наразі відпрацьовується інвестиційний проект щодо будівництва в Очакові сучасної набережної і відновлення центральних сходів на пляж на суму близько 100 млн грн.

Присутній на заході депутат Миколаївської обласної ради Хасан Гемаєв торкнувся актуального питання – стану Очаківської центральної районної лікарні. Хасан Зубайович звернувся до народного депутата України Бориса Козиря з проханням посприяти у вирішенні питання розвитку медичного закладу.

Виступили під час наради й голова Очаківської райдержадміністрації Сергій Самоуков, депутати Очаківської міської ради Іван Ткаченко та Андрій Лучка, начальник УСЗН Очаківської міської ради Любов Савчук, які порушили різні питання, зокрема, питання місцевого значення та вдосконалення законодавства України. 

Завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.Кухарська