ОБЕРЕЖНО - ТОНКИЙ ЛІД !

Уже не раз говорилося про небезпеку, яку таїть у собі лід,любителі риболовлі нехтують усілякими попередженнями і правилами безпеки.

У багатьох випадках це закінчується трагічно. Трагедією обертаються і зусилля тих, хто поспішає їх рятувати, якщо останні не мають при собі елементарних засобів порятунку.

Деякі небезпеки наче дозрівають у певний сезон, у кожної з них – свій термін. Лід може підвести нас восени, взимку й навесні. Про це необхідно пам’ятати.

Заходи, необхідні кожній людині, яка може опинитися в екстремальній ситуації, пропонує навчально – консультаційний пункт м. Очаків.

Ці заходи допоможуть вам знизити ризик від небезпеки на льоду.

Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху. Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:

Лід може бути неміцним біля стоку води

Тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету,під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід

Обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший

Особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря

Візьміть  із собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.

Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Під час пересування по льоду потрібно бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні та підозрілі місця.

 Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

 Небезпечним вважається лід (якщо повітря нижче 0* С):

Для одного пішохода – лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см.

Для обладнання ковзанки – не менше 10-12 см. (масове катання – 25 см.)

Якщо лід почав тріщати та стали з’являтися характерні тріщини – негайно повертайтеся. не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Організація підлідного лову риби щодня узгоджується із найближчою береговою рятувальною станцією, і без її дозволу ніхто (в тому числі і рибалки-любителі) не має права виходити на лід.

Запам’ятайте, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження:

 • Не пробивайте поруч багато лунок
 • Не збирайтеся великими групами на одному місці
 • Не пробивайте лунки на переправах
 • Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було
 • Завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 м. із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400-500г. на другому
 • Тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку

Якщо ви провалилися

Якщо крига під вами проломилася, розставте руки в сторони по краю льоду, щоб утриматися на поверхні і не піти під лід, і кличте на допомогу. Намагайтеся зберігати спокій, не борсайтеся у воді.

Намагайтеся не обламувати лід, без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми і по черзі витягуючи ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового полону, відкотіться, а потім повзіть у той біг, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що ви змокли і холод штовхає вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Надаючи допомогу, дотримуйтеся таких правил:

 • Не можна підбігати до людини, яка потрапила у воду;
 • Підкладіть під себе дошку, фанеру (це збільшить площу опори)і повзіть на них;
 • Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розставляючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє;
 • Ремені, шарфи, дошка,жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину;
 • Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 м.

Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтесь до місця пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне у крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть іх небезпечної зони. Потім укрийте його і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть і напоїть чаєм.

57508, Миколаївська обл, м.Очаків, вул.Соборна, 7а
тел. +38 05154 3-10-20, +38 05154 3-04-96 
e-mail: ochakiv-rada@ukrpost.ua

Офіційна сторінка у Facebook : 

https://www.facebook.com/ochakiv.rada.gov.ua

 

Перегляди статей
532234