«Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна»: в Очакові відзначили День Соборності України

В історії кожної нації є дати, згадка про які змушує в єдиному пориві битися мільйони сердець цілого народу. Одним з таких свят для України є День Соборності, що відзначається щорічно 22 січня.

В цей день, в Очакові, біля Меморіалу загиблим землякам, що по вулиці Торговій, відбулись урочисті заходи, на які зібрались працівники міських підприємств, організацій, установ, депутати Очаківської міської ради, військовослужбовці та учні загальноосвітніх шкіл міста.

Зі святом усіх присутніх привітали ведучі заходу Олександр Клєпас та Ірина Кареліна. Відкриваючи урочистий захід, ведучі нагадали усім присутнім, що 22 січня 1919 року на Софійському майдані, в Києві, Україна вперше за багато років зробила спробу об’єднати свої землі в єдину незалежну соборну державу. Цього дня було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибокий слід в історичній пам’яті наших співвітчизників.

Привітали очаківців і учні загальноосвітньої школи № 2, продекламувавши вірші про Україну та заспівавши пісню «Україна – це я, Україна – це ти...».

Під час заходу ведучими було також зазначено, що справжню єдність народу у боротьбі за незалежність показав світові український народ 21 січня 1990 року, коли «Живим ланцюгом» між Києвом та Львовом на згадку про Злуку став майже один мільйон українців. Ця акція увійшла до сторінок історії під назвою «Українська хвиля» – хвиля, яку вже не можна було зупинити, хвиля за незалежність.

Сьогодні, в складних умовах, що відбуваються в нашій країні, поняття Соборності та свободи наповнюється реальним змістом. Воно актуалізується як найвища цінність, за яку гинуть люди.

Щодня українці ведуть боротьбу за свою єдність, волю та правду, жертвуючи власним життям. Однак наші герої ризикують своїм життям не за повернення окремих територій, а за всю соборну українську землю. Від крайньої північної точки, села Грем'яч на Чернігівщині до найпівденнішого Фороса, що в українському Криму. Від найзахіднішого села Соломонова, що на Закарпатті – до найсхіднішої Ранньої Зорі на Луганщині.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіальної плити загиблим Героям сьогодення присутні вшанували пам'ять героїв національно-визвольних змагань, героїв Небесної сотні, борців за свободу людей під час революції Гідності, героїв, що полягли у боротьбі, захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність нашої України на Сході.

Закінчився захід урочистою ходою до міської площі, де під звуки Гімну України був піднятий Державний Прапор.

Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.О.Кухарська