Дружній візит до Білорусі

Протягом 24-25 січня делегація з міста Очакова у складі заступника міського голови Олексія Васькова, директора центру культури і дозвілля Ганни Лагунової та завідувача сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Очаківської міської ради та її виконавчого комітету Яни Кухарської з робочим візитом перебувала у сусідній слов’янській державі – Республіці Білорусь.

Відвідали представники влади білоруське місто Заславль Мінської області, з яким, відповідно до рішення Очаківської міської ради від 07 вересня 2018 року № 17, було вирішено укласти побратимські відносини.

Мета візиту – ознайомлення з історією та культурою міста Заславль, встановлення постійних дружніх зв’язків, а також обмін досвідом у розв’язанні нагальних проблем, що постають перед органами влади.

Так, 24 січня, делегацію з Очакова, на заславській землі зустрічали: голова Заславського міського виконавчого комітету Світлана Карташова, заступник голови Заславського міського виконавчого комітету Олександр Нацевський, керуюча справами Заславського міського виконавчого комітету Маргарита Коновалова та директор Заславської школи мистецтв Валерій Шкурський, коротко ознайомивши учасників делегації з історією міста. Наступного дня наша делегація мала можливість ознайомитись з роботою у сфері житлово-комунального господарства. На добру й щиру розмову гостей з Очакова запросили директор державного підприємства «Минрайтеплосеть» Олег Лопир та його заступник Юрій Булигін, які розповіли візитерам про роботу систем тепло- та водо- забезпечення як міста Заславль, так і всього району в цілому. В свою чергу заступник Очаківського міського голови Олексій Васьков відзначив, що саме обмін досвідом роботи в галузі житлово-комунального господарства двох невеликих міст України та Білорусі, які з 90-х років минулого століття пішли шляхом розвитку вже як  міста не союзних республік, а незалежних держав, має дуже важливе значення. А отже, є і спільні інтереси. І це насамперед добробут людей, який в своїй більшості залежить від якісних та доступних для населення послуг, що надають підприємства в галузі  ЖКГ.Оглянувши об’єкти житлово-комунального господарства, працівники Заславського виконавчого комітету запросили наших представників влади на «круглий стіл» до адмінбудівлі. В ході «круглого столу», в якому також взяли участь: голова Мінського районного виконавчого комітету Іван Крупко, голова Мінської районної ради депутатів Юлія Бєлянкіна, заступник голови Мінського районного виконавчого комітету Ірина Тихонко, начальник відділу ідеологічної роботи культури та справ молоді Мінського районного виконавчого комітету Сергій Шаблико та директор державного підприємства «ЖКГ Мінського району» Андрій Бекета. Присутні обговорили питання організації роботи місцевої влади у майже однакових, за кількістю населення, містах, але в різних державах. Варто зазначити, що процес, який в Україні ми нині називаємо «децентралізацією» та ніяк не можемо довести до логічного завершення, в Білорусі і, зокрема, в Заславлі та районі, вже давно діє. Місто Заславль теж раніше був, як зараз Очаків, містом обласного значення і мав свою місцеву владу, а район відповідно свою. Та фахівці довели, що в сучасних економічних умовах, утримувати за рахунок платників податків дві і більше гілок влади для обслуговування досить не великої кількості людей – не ефективно. Тому були внесені відповідні зміни в законодавство і ефект від введення їх в дію для нас був дуже помітним та позитивно показовим. Адже було з чим порівнювати. Обговорили учасники «круглого столу» і питання розвитку сільського господарства, і земельних відносин, а також багато інших, цікавих для обох сторін тем. Не менш гостинно делегацію з України зустріли й працівники історико-культурного музею-заповіднику «Заславль» та етнографічного комплексу «Млин і кузня», розповівши про історію заснування міста Заславль та життя білоруського містечка в період кінця 19 – початку 20 століття. Кульмінацією насиченої дводенної програми стало проведення 19-го фестивалю музики «Заславль 2019» під керівництвом народного артиста, художнього керівника та диригента Національного академічного концертного оркестру Білорусі Михайла Фінберга. Захід відкрили юні музиканти. Чудові звуки скрипки, альту, віолончелі та контрабасу наповнили в цей день стіни дитячої школи мистецтв яскравими музичними фарбами. Вперше на такому фестивалі можна було почути джазову музику. В ході творчих заходів пройшла й дитяча художня виставка. А фінальнім акордом став виступ артистів естради та Національного академічного концертного оркестру під керівництвом народного артиста Михайла Фінберга. Концертна програма була дуже насиченою і цікавою, залишила море приємних вражень та позитивних емоцій на довгий час. Під час свята музики відбулась зустріч української делегації і з першим заступником начальника головного управління ідеологічної роботи культури та справ молоді Мінського обласного виконавчого комітету Світланою Баранок, в ході якої директор центру культури і дозвілля Ганна Лагунова розповіла про пріоритетні напрямки розвитку в місті галузі культури і туризму та коротко ознайомила з історією Очакова.

Кінцевим результатом робочої поїздки до сусідньої держави стало підведення підсумків щодо подальшої співпраці міст-побратимів та обмін подарунками.

Представники влади нашого міста запросили до Очакова посадовців міста Заславля. Дана пропозиція зацікавила наших білоруських колег. Тому, сподіваємось, що в майбутньому місто Очаків прийматиме до себе на літній відпочинок та оздоровлення дітей з міста Заславля.

Завідувач сектору  інформаційної діяльності та

комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.Кухарська