Пенсійний фонд України інформує !

Зміни в законодавстві щодо сплати єдиного соціального внеску з 01.01.2019 року .Із 01.01.2009 року єдиний соціальний внесок (ЄСВ) установлюється в розмірі 8,41% до визначеної бази нарахування такого внеску для осіб з інвалідністю, які працюють у фізичних осіб - підприємців, у т.ч. тих, які обрали спрощену систему оподаткування. Це передбачає нова редакція до ч. 13 ст. 8 Закону про ЄСВ.

Тепер фізичні особи – підприємці (у тому числі  ті, які обрали спрощену систему оподаткування), у яких працюють особи з інвалідністю застосовують ставку єдиного внеску 8,41 відсотка:

до 1 січня 2019 року вказана норма поширювалася виключно на підприємства, установи і організації, де працюють особи з інвалідністю, а для фізичних осіб - підприємців, у яких працюють особи з інвалідністю, діяла ставка у 22 відсотки.

З 1 січня 2019 року максимальна величина бази нарахування єдиного внеску становить 62 595 грн. – 15 розмірів мінімальної заробітної плати (4173 Х15). У 2018 році ця величина становила 55 845 грн.

Максимальний розмір нарахованого єдиного внеску становить з 1 січня 2019року  – 13 770,90 грн. (62 595Х 22%). У 2018 році становив 12 285,90 грн.

Розмір мінімального страхового внеску у 2019 році становить 918,06 грн. на місяць (4 173 Х 22%) – у 2018 році 819,06 грн.

На рівні мінімального страхового внеску мають сплачувати ЄСВ за себе фізичні особи - підприємці, самозайняті особи та члени фермерського господарства в обов’язковому порядку, незалежно від діяльності, обраної системи та доходу.

У разі якщо ФОП і члени фермерського господарства - пенсіонери за віком або інваліди та отримують пенсію або соціальну допомогу, вони звільняються від сплати ЄСВ за себе. На самозайнятих осіб звільнення не поширюється.

До уваги бухгалтерів!

Очаківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Миколаївської області повідомляє що на Веб-порталі Пенсійного фонду України функціонує кабінет страхувальника, де надано можливість роботодавцям отримувати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні).

Первинні дані для розрахунку (страховий стаж та розмір заробітної плати) раніше надавали самі працівники. Для цього вони звертались до управлінь Пенсійного фонду за довідками. Тепер процедура отримання необхідних відомостей значно спрощується. Звертатися для цього до управління Пенсійного фонду не потрібно.

Увійти до кабінету роботодавець може через електронний цифровий підпис (ЕЦП). З інструкцією щодо реєстрації на Веб-порталі та входу в особистий кабінет за дапомогою ЕЦП можна ознайомитись на сайті portal.pfu.gov.ua в інформаційному полі «Як зареєструватися».

У кабінеті можна також переглянути відомості про звітність щодо сплати ЄСВ та багато іншої корисної інформації.

Пропонуємо Вам скористатися перевагами Веб-ресурсом Пенсійного фонду України.

До уваги застрахованих осіб!

Очаківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Миколаївської області вкотре наголошує що з 01.01.2004 року

СТРАХОВИЙ СТАЖце період, за який сплачувались внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі не менше мінімального.

І саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення.

З 1 січня 2019 року для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати 26 років страхового стажу. Кожного року кількість років страхового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

Для зарахування фізичним особам-підприємцям повного місяця до страхового стажу необхідно сплачувати єдиний соціальний внесок в сумі, не меншій мінімального страхового внеску (з 01 січня 2019 – 918,06 грн.), та обов’язково подавати звітність про нарахування єдиного внеску до Державної фіскальної служби. При цьому, обов’язок сплати єдиного соціального внеску не залежить від факту отримання чи неотримання доходу від підприємницької діяльності.

Звертаємо вашу увагу, що період, за який наявна заборгованість зі сплати  єдиного соціального внеску, не зараховується до страхового стажу.

Що потрібно знати про монетизацію субсидій

Очаківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Миколаївської області повідомляє, що  Кабінетом Міністрів України 6 лютого 2019 року прийнято рішення щодо монетизації субсидій.

Це означає, що вже в березні цього року гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії готівкою.

Як це діятиме?

• Всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.
  • Пенсіонерам субсидію виплатить Пенсійний фонд одночасно з виплатою пенсії, на відповідні рахунки у банківських установах.
  • Тим, хто отримує пенсію через відділення поштового зв’язку, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.
  • Суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд.
  • Всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалювального сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.
  • Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комунальних послуг.
  • Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації, і за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.