Робочі візити розв’язують глобальні проблеми

У середу, 20 березня, наше місто з робочим візитом відвідав народний депутат України Борис Козир.

Як вже писали в міській газеті «Очаків», сьогодні в місті триває довгоочікуваний ремонт дахів декількох багатоквартирних будинків по вулиці Будівельників. На завершальному етапі - дахи будинків №29/3 та №23-а. Ведуться підготовчі роботи з ремонту дахів будинків №29/1 та №29/2.

Реалізувати проекти міській владі допоміг наш представник у Верховній Раді України. Після детального ознайомлення з планами мерії та з потребами місцевої інфраструктури, Борис Козир, як кажуть, перейшов від слів до справи і тепер тримає виконання задуманого на особистому контролі.

20 березня Борис Козир кабінетним спілкуванням з представниками міської влади не обмежився. Разом з міським головою Сергієм Бичковим, який особисто щотижня перевіряє хід ремонтних робіт на дахах багатоповерхівок, нардеп оглянув об’єкти та поспілкувався з жителями будників, які наразі отримують суттєву підтримку з бюджету.

Скориставшись нагодою зустрічі, жителі багатоповерхівок підготували до депутата чимало прохань. Стосувались вони зокрема ремонту під’їздів, дворових проїздів та благоустрою територій. Проте, все це (окрім ремонту під’їздів) вже було внесено до спільного плану дій нардепа і міської влади. Вже були обговорені проекти благоустрою дворів з облаштуванням не лише відремонтованих проїздів, а й зі встановленням сучасних спортивних майданчиків.

За словами Бориса Козиря, ми повинні звикати робити все якісно, на десятиліття. Тож, якщо вже влада береться допомагати жителям, то роботи мають бути комплексні, аби після завершення зробленого можна було побачити сучасний двір, в якому перебувати і приємно, і комфортно.

І, судячи з настрою нардепа, це не просто гучні слова і гарні картинки, це може стати нашою з вами реальністю. На підтвердження його спільних з міською владою намірів в нашому місті вже встановлено три дитячих майданчика загальною вартістю 200 тисяч гривень. Міський голова Сергій Бичков переконаний, що і більш вартісні проекти реалізуються неодмінно.  При цьому і нам, самим жителям міста, варто докласти до цього власних зусиль. Зокрема, хоча б провести ремонт у під’їздах і підтримувати у них порядок. Щоправда, під час зустрічі, Борис Козир пообіцяв і у цьому допомогти жителям будинків, де триває ремонт дахів, та вже не бюджетними коштами.

Відвідуванням об’єктів, на яких вже ведуться роботи, нардеп не обмежився. Разом з міським головою він оглянув найпроблемніші, на переконання влади, ділянки.

Посадовці знову завітали до НВК «Сонечко», аби вже більш конструктивно і детально обговорити плани з реконструкції басейну. Це проект довготривалий і вартісний. Тож, швидкої його реалізації очікувати не варто. Проте, і перспективи, якщо вони націлені на капітальні вкладення, - це вже неабиякий результат налагоджених стосунків.

Швидше і помітніше реалізуються проекти менш вартісні. Так, завдяки підтримці нардепа на території дитячого садочка №2 «Золота рибка» вже з’явились нові, сучасні місця для прогулянок на свіжому повітрі у будь-яку пору року. Це гарні і затишні дерев’яні бесідки. А незабаром навколо території закладу буде встановлена нова огорожа - також за кошти, надані депутатом Верховної Ради України.

З наближенням курортного сезону перед міською владою все гостріше постають питання доступу до місцевих пляжів та зон відпочинку. Тож, Сергій Бичков звернувся до нардепа з проханням допомогти і у цьому напрямку.

Відомо, що міська влада ще шість років тому розробляла глобальний проект реконструкції сходів до центрального пляжу. Гарний, сучасний проект вартістю майже вісім мільйонів так і залишився не реалізованим. Місто вільних коштів у такій сумі, зрозуміло, не має. А з кризовими змінами у державі його реалізація за підтримки держбюджету залишилась лише мрією. Проте, проблема сама по собі вирішитися не може і з часом стає все більш загрозливою. Місто самотужки проводить мінімальні ремонтні роботи на сходах. Та без залучення більших сум Очаків ризикує ці сходи втратити зовсім.

Оглянувши об’єкт, Борис Козир пообіцяв залучитись до його ремонту. Тепер мерії належить терміново провести проектні роботи, визначити їх вартість і подавати нардепу на розгляд.

Оглянули посадовці і під’їзні шляхи до пляжів, які також потребують реконструкції. Найбільше проблемним є автомобільний спуск до центрального пляжу. Його стан ускладнює роботу комунальної техніки та транспорту аварійно-рятувальних і медичних служб. Розуміючи важливість цих складових, представники влади додали ці заходи до спільного плану першочергових дій у поточному році.

Пообіцяв Борис Козир залучитись і до вирішення ще однієї загальноміської проблеми - ремонту колектора по вулиці Бузькій, який пролягає на глибині 4-5 метрів.  Цей проект у міста давно готовий і навіть поданий на розгляд до обласної влади. Однак, чомусь на цю проблему Очакова в облдержадміністрації не зглянулись. Міський голова переконаний, що за підтримки народного депутата справа нарешті зрушиться з місця.

Так само сподівається міська влада і на вирішення питання що опосередковано стосується міста, проте є не менш важливим для Очакова. Мова йде про під’їзні шляхи, що з’єднують нас не лише з обласним центром, а й зв’язують з навколишнім світом взагалі. 

У день приїзду до нашого міста Бориса Козиря, Очаківщину з робочим візитом відвідали члени постійної депутатської комісії з питань промислової політики та підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури. Обласні народні обранці завітали до нашого регіону за дорученням голови облради Вікторії Москаленко, аби на власні очі переконатися у необхідності проведення ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування державного і місцевого значення, що сполучують населені пункти району та місто з обласним центром. Причиною візиту, скажемо відверто, стала наполеглива позиція нашого представника в обласній раді, депутата Хасана Гемаєва. Його активні нагадування про занедбані дороги регіону, за зізнанням колег-депутатів та керівництва обласної ради, спонукають до необхідності порушення цієї теми, її розгляду та вирішення. Проте, бюджетні гроші не видаються, як кажуть, за кожним проханням чи вимогою. Все слід ретельно дослідити, переконатись у потребі на власні очі, комісійно зробити висновки і лише після цього винести питання на розгляд ради. І хоч такий порядок надто уповільнює сам процес можливого ремонту і заважає вирішувати проблему настільки активно, як нам би хотілося, головне, аби дороги були відремонтовані.

Солідарні з Хасаном Гемаєвим і місцеві посадовці. Вони також постійно звертаються до обласної влади з пропозиціями щодо проведення невідкладних ремонтних робіт. Аби висловити побажання очаківців з депутатами облради зустрівся заступник міського голови Олексій Васьков. Він повторив черговий раз те, що вже неодноразово було озвучено: Очаківщині потрібні дороги не лише для того, аби гідно провести курортний сезон, а передусім, аби забезпечити жителям гідне життя. Мова йде не тільки про комфорт і безпеку дорожнього руху, а й про збереження життя, адже такий стан доріг унеможливлює належну роботу ані машин швидкої допомоги, ані транспорту рятувальників. Це особливо стосується дороги у напрямку Миколаєва через Парутине, де місцями асфальтове покриття зовсім відсутнє.

Звертають посадовці увагу і на стан покриття дороги Корениха-Кам’янка-Очаків. Це найпопулярніша серед місцевих автомобілістів дорожня магістраль, тож і навантаження зазнає найбільшого, і руйнується найшвидше. Члени постійної комісії проїхали від Миколаєва до Очакова саме цим шляхом. Спеціалісти управління інфраструктури облдержадміністрації нагадали депутатам, що на відрізку від Коренихи до Кам’янки минулого року був виконаний частковий ремонт. Та, на жаль, і на відремонтованих відрізках дороги вже з’явились нові ями, що становлять значну небезпеку для дорожнього руху.

Ті, хто часто користується цією трасою знає, як відремонтовані струйним методом відрізки дороги взимку руйнувались просто на очах, підтверджуючи стародавню мудрість про те, що не варто ліпити нові латки до старого ганчір’я.

Наскільки результативним стане візит обласних депутатів до Очаківщини, не відомо. Про позитивне вирішення питання можна буде говорити, коли кошти будуть виділені, а дороги - відремонтовані. Відомо, що до обговорення цих питань члени постійної комісії з питань промислової політики та підприємництва, енергетики та енергозбереження, транспорту та розвитку інфраструктури повернуться на своєму черговому засіданні.

А поки що місцева влада і наш представник в обласному депутатському корпусі продовжуватимуть переконувати обласних колег у тому, що ті, насправді, побачили на власні очі.

Безумовно, можливості обласного бюджету Миколаївщини обмежені, так само як і усіх інших місцевих бюджетів. Розуміючи це, міська влада більші надії покладає на співпрацю з центральною державною владою.

Саме завдяки підтримці державного бюджету питання ремонту доріг на Очаківщині потрохи зрушується з мертвої точки. Цього року Кабінет Міністрів України виділив 50 мільйонів гривень на поточний ремонт траси Т-15-07 (Миколаїв-Парутине-Очаків-база відпочинку «Чорноморка») зі спеціального фонду державного бюджету. Про це також повідомив народний депутат України Борис Козир під час свого візиту до нашого міста.

Він також нагадав, що трасу почали ремонтувати в кінці серпня минулого року: на ділянці дороги між селами Дмитрівка і Яселка уклали новий асфальт. Цього року роботи будуть продовжені. Окрім вже передбачених п’ятдесяти мільйонів нардеп говорить ще про тридцять мільйонів, виділенням яких наразі займається. На жаль, сучасні ціни і вартість ремонтних робіт унеможливлюють використання цих коштів на великі ділянки дороги. Відомо, що за планом використання коштів, за передбачені 50 мільйонів можна буде очікувати ремонт на ділянці     протяжністю лише 4,2 кілометра.

Наше місто про такі кошти може лише мріяти. Розуміючи, що протяжність доріг у нашому місті значно менша, ніж на території району, ми такого фінансового «подарунку» від держави поки що не очікуємо. Та, при цьому, сам на сам зі своїми проблемами місто не залишається. Лише за зимові місяці до нашого міста надійшло більше трьох мільйонів депутатських коштів. Тож, на переконання Сергія Бичкова, головне - місто має чимало реальних планів, а тепер і надійного партнера, який здатен допомогти у їх виконанні. Заручившись підтримкою народного депутата Бориса Козиря, який проблеми нашого регіону вивчає особисто, міська влада сьогодні має можливість не лише планувати, а й активно впроваджувати задумане.

Н.Заборова (ПП «Редакція міської газети «Очаків»»)

57508, Миколаївська обл, м.Очаків, вул.Соборна, 7а
тел. +38 05154 3-10-20, +38 05154 3-04-96 
e-mail: ochakiv-rada@ukrpost.ua

Офіційна сторінка у Facebook : 

https://www.facebook.com/ochakiv.rada.gov.ua

 

Перегляди статей
374650