«Із плином часу, пам'ять не згасає»: в Очакові відзначили 75-ту річницю визволення міста від фашистських загарбників

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

30-те березня для очаківців не просто звичайний весняний день. Це свято, пов’язане з великою подією Другої Світової війни, адже в саме цей день наші війська звільнили місто від фашистських загарбників.

З того дня минуло вже 75 років, але й досі гуде дзвін і не дає спокою людській пам’яті… Бо хіба можна забути найдорожчу тобі людину – батька чи брата, хіба не промайне спогад про друга чи далекого родича, всіх тих, хто не повернувся з війни?

29 березня, напередодні дня визволення Очакова від німецько-фашистських загарбників, біля Меморіалу загиблим землякам, зібралися посадові особи місцевого самоврядування, депутати Очаківської міської ради, працівники організацій, установ та підприємств міста, військовослужбовці Очаківського гарнізону, шкільна молодь та небайдужі городяни, аби разом згадати тих, хто поліг на фронтах війни, захищаючи рідну землю, хто помер від тяжких ран у післявоєнні роки, хто чинив опір ненависному ворогу, ціною самовідданої праці наближав перемогу.

Зі словами вітань до усіх присутніх звернувся голова громадської організації «Очаківська районна організація ветеранів України Миколаївської області» Віталій Мись. Привітавши земляків з 75-ю річницею визволення Очакова від фашистських загарбників, Віталій Віталійович провів невеликий історичний екскурс у минуле, нагадавши всім про відважний та героїчний подвиг наших дідів і прадідів при визволенні рідного краю.

Привітала зі святом городян цього дня і мешканка нашого міста Алла Могилевська, поділившись своїми спогадами про відбудову міста Очакова у післявоєнні роки. Вона також закликала усіх дорослих донести до нашої молоді не спотворені сторінки історії Великої Вітчизняної війни, не переписані горе-істориками, а справжні сторінки Великої історії.

«Покуда сердца стучатся, – помните! Какою ценой завоевано счастье, – заклинаю Вас, помните!» – тремтячим голосом та зі сльозами на очах наголосила під час свого виступу Алла Сергіївна.

Вшанували загиблих традиційною хвилиною мовчання. Залпи почесної варти розірвали тишу, а на пам'ятних плитах в знак пошани, наче краплини крові, запломеніли живі квіти від вдячних очаківців…

Пам'ять про велику війну і Велику Перемогу живе в нас генетично, бо прийшла нам у спадок, як колір очей і риси обличчя переходять від батьків дітям та онукам. Пам'ять згуртовує нас в одну велику родину – де біль одного передається кожному. Нехай же ця пам'ять ніколи не покине наші серця та думи. Слава героям! Вічна пам'ять загиблим.

Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.О.Кухарська