Вітали зі святом рятівників

Згідно з Указом Президента від 11.10.2013 № 555/2013, враховуючи вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя й здоров’я людей, майна від пожеж, в Україні встановлено професійне свято «День пожежної охорони», яке відзначається щороку 17 квітня. Це свято людей, які обрали своєю професією порятунок інших. Їх мета – запобігти біді, врятувати життя та допомогти в надзвичайній ситуації.

В цей день, з нагоди свята, в музеї ім. О.В. Суворова відбулись урочисті заходи, на які зібрались особовий склад 22-ї державної пожежно-рятувальної частини, ветерани-пожежники та гості.

Ведучі заходу – інженер з пожежно-рятувальних робіт 22 ДПРЧ Євген Петровських та старший науковий співробітник Федір Віхерко – ознайомили присутніх з історією створення та становлення Очаківської пожежної охорони. Аби разом пригадати як все відбувалось, до слова в цей день запросили колишніх начальників пожежної частини – Павла Яровенка та Сергія Кучеренка. Поділившись спогадами, Павло Сергійович та Сергій Митрофанович привітали особовий склад та ветеранів пожежної охорони з професійним святом.

Слово взяв і начальник Очаківського МРС ГУ ДСНС у Миколаївській області, підполковник служби цивільного захисту Віталій Кучеренко, який висловив слова подяки особовому складу за сумлінне виконання службових обов’язків.

В ході заходу ведучі передали вітання рятівникам і від Євгена Квасневського, який очолював частину з 1997 по 2005 роки. Пригадали в цей день ще одного керівника – Євгена Солодовника, який, на жаль, вже пішов з життя. Його пам'ять та пам'ять всіх колег, яких сьогодні з нами не має, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Привітати колектив з професійним святом цього дня прийшли представники влади міста та району: секретар Очаківської міської ради Валентина Кифоренко, перший заступник голови Очаківської райдержадміністрації Сергій Стовманенко та голова Очаківської районної ради Георгій Олійник.

За вагомий внесок у розвиток пожежної охорони, службу цивільного захисту та з нагоди відзначення Дня пожежної охорони Грамоту Очаківської міської ради отримали: старший пожежний-рятувальник 22 ДПРЧ, прапорщик служби цивільного захисту Олександр Бомк та водій 22 ДПРЧ, прапорщик служби цивільного захисту В’ячеслав Шульц.

Почесними грамотами голови Очаківської райдержадміністрації були нагороджені: водій 22 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Миколаївській області Анатолій Марченко та диспетчер 22 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС у Миколаївській області Анатолій Желєзнов.

Музичні вітання для винуватців свята того дня пролунали від учасників народного хору «Ветеран» – чоловічого гурту «Соколи» та жіночої групи «Журавочка». Подарунком від колективу військового-історичного музею стала безкоштовна екскурсія по виставкам музею.

Я.Кухарська

(з використанням матеріалів міської газети «Очаків»)

e-mail: ochakiv-rada@ukrpost.ua