З маркою «Зроблено в Очакові»

Саме під такою назвою, 17 квітня, в Очаківському військово-історичному музеї ім. О.В.Суворова відбулось відкриття виставки, присвяченої 75-й річниці відродження Очаківського рибоконсервного комбінату після Другої світової війни, яку працівники музею підготували спільно з архівним відділом Очаківської міської ради.

На виставці були представлені: документи щодо відбудови та розвитку рибозаводу за 1944-1946 роки; накази директора рибоконсервного комбінату про об’єднання  в 1955 році Очаківського рибозаводу, консервного заводу та Миколаївського рибозаводу в Очаківський рибоконсервний комбінат;

документи, пов’язані з ліквідацією Одеського та Миколаївського держловів, перехід їх потужностей до Очаківського рибоконсервного комбінату; документи щодо створення у 1971 році Очаківського дослідного мідійно-устричного рибоконсервного комбінату та ін. До того ж, в експозицію увійшло понад 180 одиниць фотокарток 1943-1982 років, а також документи про суспільне життя рибокомбінату у 1944-1989 роках.

На початку відкриття виставки ведучі заходу – завідуюча музеєм Анжеліка Захарова та начальник архівного відділу Анна Довгань – ознайомили присутніх з розвитком рибної промисловості в місті Очакові, історією створення та подальшою долею Очаківського рибоконсервного заводу. Далі до слова був запрошений колишній працівник Очаківського рибоконсервного комбінату Андрій Мєдвєдєв, який поділився з відвідувачами своїми спогадами про роботу підприємства. «У 1976 році я прийшов працювати на рибоконсервний комбінат. І скажу чесно, що працювати було дуже важко: як робочим, так і керівникам. Наприклад, у жінок, які працювали в цеху, часто були опухлі руки. Оскільки виловлювати рибу з чанів, обробляти її – дуже тяжкий труд. Проте, у нас був сильний та дружній колектив. Продукцію, яку ми виготовляли, була якісною. Вона довго зберігалася та користувалася величезним попитом», – розповів Андрій Олексійович. Надали слово цього дня й Почесному жителю міста Галині Крикун, яка звернулась з проханням до присутніх, якщо є можливість, надати до музею фотографії або ж документи, що стосуються рибокомбінату, для поповнення фондів музею та розширення даної виставки. А музейні працівники, в свою чергу, своїми стараннями зроблять все це надбанням. «Адже хочеться, щоб частка нашого життя залишилася на пам'ять нащадкам», – підсумувала Галина Федорівна.

Виступила під час заходу і секретар Очаківської міської ради Валентина Кифоренко: «Сьогодні ми почули багато цікавих фактів та побачили не менш цікавих матеріалів. Я хочу сказати, що історія має велике виховне значення і історичні факти багато чому навчають нас. Вивчення минулого привчає бачити суспільство в розвитку, оцінювати явища суспільного життя по відношенню до їх минулого і співвідносити з наступним ходом розвитку подій», – зазначила посадовець. «І це дуже добре, що сьогодні в експозиції представлені матеріали, пов’язані з життям очаківців, які працювали на рибозаводі, будували та відновлювали його, починаючи з воєнних років, та, які присвятили своє життя роботі на даному підприємстві».

Наостанок секретар міської ради повідомила, що нині є новий власник рибоконсервного комбінату і наразі оформлюються відповідні документи. Валентина Вікторівна висловила надію на те, що роботу нашого відомого рибозаводу найближчим часом буде відновлено.

Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.Кухарська