«Гірчить Чорнобиль крізь роки»: в Очакові відбувся мітинг-реквієм, присвячений 33-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 26 квітня, виповнюється 33 роки з дня страшної трагедії – аварії на Чорнобильської атомній електростанції. Міра жаху для нас – війна, але Чорнобиль набагато жахливіше. Це війна з невидимим ворогом. Війна без гармат і пуль…

Дата 26 квітня 1986 року чорною та гіркою увійшла в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, сталася аварія, яку вважають найбільшою в світі техногенною та екологічною катастрофою.

Чорнобильська трагедія – невгамовний біль України, межа в історії людської цивілізації. І ось вже четверте десятиліття ця незагоєна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, і сьогодні завдає шкоди здоров’ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

26 квітня, у День Чорнобильської трагедії, біля пам’ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, за традицією, зібрались представники міської та районної влади, працівники міських організацій і установ, ліквідатори, рятувальники та громадськість міста аби вшанувати подвиг людей та низько вклонитись приборкувачам оскаженілого «мирного атома».

Ведучі заходу Анастасія Чорна та Олександр Клєпас надали слово інженеру з пожежно-рятувальних робіт 22 ДПРЧ Євгену Петровських. «Перебуваючи на чергуванні, коли чуєш сигнал тривоги, відразу реагуєш і виїжджаєш на адресу виклику. І ніколи не задумуєшся, чи повернешся ти живим. Так і тоді. Молоді хлопці 20-25 років ринулись у бій, як тільки пролунав сигнал тривоги. Піднімаючись на дах 4 реактору, вони отримували велику дозу радіації. Проте це їх не зупинило. Ціною власного життя їм вдалось підкорити вогняну стихію та не дати розповсюдитись полум’ю на інші реактори. Ці хлопці були удостоєні звання «Герой України», але, на жаль, вже посмертно. Ми завжди пам’ятатимемо їх подвиг, мужність та відвагу», – зазначив Євген Васильович. «Після того, як вдалось загасити пожежу, розпочалась робота з ліквідації наслідків аварії. Для цього з усього колишнього Радянського союзу з’їжджались сотні тисяч людей – справжні рятувальники, які також піддавались великому ризику. Нині вони серед нас».

За самовіддане та бездоганне служіння українському народові, сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, відвагу та мужність, проявлені під час виконання урядового завдання з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, активну громадську діяльність Євген Петровських вручив Почесні грамотами від громадської організації «Всеукраїнської асоціації ветеранів війни та служби цивільного захисту» ліквідаторам аварії на ЧАЕС: Владиславу Берканю, Юрію Павлову, Геннадію Солдаткіну, Сергію Дейнеці та Юрію Копі.

Запросили до мікрофону цього дня і безпосереднього учасника ліквідації Чорнобильської трагедії Володимира Волонтиря. Його виступ був сповнений болючими спогадами про ті страшні події, про своїх загиблих і померлих побратимів. «33 роки тому була така ж тепла сонячна погода. Проте в цей день трапилась страшна аварія, яка пройшлась хвилею майже по всьому світові. Ліквідовувати аварію було дуже страшно, адже «ворог» невидимий. Тому багато з тих, хто боровся з атомом, отримали опромінення, не сумісні з життям. І, на жаль, багато наших очаківців, які активно брали участь у ліквідації аварії, вже пішли з життя. Вічна їм пам'ять!», – зазначив Володимир Васильович. Він також подякував місцевим органам влади за те, що не забувають про ліквідаторів аварії, допомагають і морально, і матеріально. Учасникам заходу Володимир Васильович побажав міцного здоров’я та мирного неба над головою.

Мужність і героїзм людей, які взяли участь в ліквідації наслідків Чорнобильської аварії неможливо виразити словами. Вони боролися з ворогом, який страшніше за чуму, землетрус, цунамі і навіть страшніше озброєного до зубів агресора. А люди боролися і показували приклади героїзму кожну мить. Вони просто виконували свою роботу. Велика їм вдячність та пошана!

І для того, щоб Чорнобиль з його трагедією дійсно назавжди залишився у минулому, є один єдиний вихід – пам'ятати про нього.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія. Пролунала пожежна сирена пам’яті, яка перенесла усіх присутніх у ніч 26 квітня 1986 року… До пам’ятника Ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС учасники заходу поклали живі квіти.

Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.Кухарська