В День пам’яті та примирення очаківці вшанували пам'ять загиблих

08 травня Україна разом з Європою відзначає День пам’яті та примирення, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 2005 році та присвячений жертвам Другої світової війни.

08 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 07 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 08 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні святкування.

Так, свято Перемоги в Європі відзначається й донині щорічно 8-го травня. В Україні, згідно з Указом Президента, День пам’яті та примирення, починаючи з 2015 року, також відзначається 08 травня.

І саме цього дня, в Очакові, аби схилити голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, віддати данину поваги тим, хто пройшов палаючими фронтовими дорогами Другої світової війни, на чию долю випали тяжкі роки окупації та пекло нацистських концтаборів, хто в післявоєнні роки відроджував тисячі перетворених на руїни міст і сіл, до Меморіалу загиблим землякам прийшли представники міської та районної влади, трудові колективи організацій, установ міста та небайдужі городяни.

Пригадавши події тієї страшної для всього світу війни, учасники заходу хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто віддав своє життя, відійшовши у вічність. Залпи почесної варти розірвали тишу, а до пам’ятника Скорботному матросу та пам’ятних плит лягли живі квіти від вдячних очаківців…

Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету