В Очакові відзначили річницю Великої Перемоги

День Перемоги! Його урочистим салютам не змовкнути у віках, його сльозам радості не забутися ніколи. Травневий день 1945 року увійшов в історію людства як свято Миру, свято визволення планети від фашизму.

Піснею «День Перемоги» у виконанні вокальний гурту «Очаків» під керівництвом Віктора Зволинського 09 травня, біля Меморіалу загиблим землякам, в Очакові розпочались урочистості з нагоди відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Зі словами вітань до шановних ветеранів та усіх присутніх звернувся міський голова Сергій Бичков: «На жаль, час невблаганно йде вперед. І кожного разу 9 травня я бачу все менше і менше ветеранів. Я хочу побажати Вам, дорогі ветерани, міцного здоров'я. Велика подяка Вам за все, що Ви зробили. Ви відстояли Перемогу тоді, а сьогодні наші хлопці роблять те ж саме на Сході України. Вони захищають нашу країну, жертвуючи власним життям. І дуже хочеться здобути Перемогу на тих фронтах, які на сьогоднішній день ще відкриті. Я бажаю всім, щоб швидше в нашій країні настав мир!».

Зі святом усіх присутніх привітав і депутат Верховної Ради України Борис Козир, який завітав цього дня до нашого міста. «День Перемоги – це по-справжньому світле та дуже важливе свято. І ми завжди святкували та будемо святкувати 9 травня як День Перемоги у Великій Вітчизняній війні», – наголосив народний обранець.

Від імені нинішніх захисників України, під час заходу, виступив учасник бойових дій, капітан І рангу Едуард Шевченко. «Велика вдячність Вам, ветерани, за те, що багато років тому ви зробили все для того, аби ми, наші батьки жили сьогодні під мирним небом, виховували дітей та раділи життю. Дорогі очаківці! Дякую вам за те, що прийшли сьогодні вшанувати цих Великих людей. Нехай ніколи не повториться те, що було. І я сподіваюсь, що кожен з нас зробить для цього усе можливе», – зазначив Едуард Григорович.

Привітали очаківців цього дня й учасники художньої самодіяльності та учні закладів освіти міста: Вікторія Могила, Анастасія Чорна, учасники військово-патріотичного гуртка «Чайка» загальноосвітньої школи № 4 (керівник О.Череватенко), вихованці НВК «Сонечко», зразковий ансамбль народного танцю «Радість» (керівник заслужений працівник культури України Т.Поночевна), вразивши всіх своїм талантом та здібностями.

Світлу пам’ять тих, хто загинув в роки Другої Світової війни на полі бою, хто кував перемогу в тилу, всіх ветеранів війни, які відійшли у вічність, Героїв Небесної Сотні, воїнів та інших загиблих на Сході України у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та збройовим залпом.

Право покласти  пам’ятну гірлянду до Меморіальної зірки та квіти до Меморіальних плит було надано учням загальноосвітніх шкіл міста.

Урочиста частина заходу в цей день закінчилась проходженням колон воїнів Очаківського гарнізону та військової техніки.

Далі ведучі урочистостей Ірина Кареліна та Олександр Клєпас запросили усіх присутніх увічнити пам’ять всіх загиблих покладенням квітів до пам’ятних плит, а потім – послухати пісні народного хору «Ветеран» і народного вокального гурту «Козаченьки», а також скуштувати традиційної солдатської каші з польової кухні та випити бойові 100 грам.

Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.Кухарська