12 травня-День матері

День матері щорічно в Україні відзначають у другу неділю травня. Цього дня діти вітають своїм матусь словами вдячності та любові, нагадуючи їм, яку важливу роль мама відіграє у їхньому житті.

З покоління в покоління мама – найголовніша людина для своїх дітей.

Безперечно, День матері – одне з найзворушливіших свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, пожаліє і буде неабияк любити, незважаючи ні на що.

Серед української громади День матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Вже через рік це свято відзначалося у Львові. Ініціатором урочистостей була редакторка тижневика "Жіноча доля" Олена Кисілевська.

У 1929 році Спілка українок зініціювала впровадження цього свята на Тернопільщині. 10 травня 1999 року указом президента України було встановлено, що День матері відзначається щорічно у другу неділю травня.

В Україні цього дня діти традиційно дарують квіти, цукерки, листівки, вироби зроблені своїми руками і присвячують матерям вірші чи пісні. Квіти, невеликі милі подарунки, листівки та побажання – все це стало атрибутами святкування Дня матері в Україні. Найголовніше цього дня  – це щира вдячність за життя до матері. Цього дня дарують їй свій час, увагу і турботу.

Наша мила і люба, найкраща у світі,
Бажаємо щастя, даруємо квіти.
Щоб сонце і зорі плекали тепло
І щоб завжди здоров'я у тебе було.
Щоб смутку не знала, ми просимо долі,
Добра тобі й радості, рідна, доволі.
Бо людям для щастя багато не треба –
Сімейного затишку й мирного неба.

e-mail: ochakiv-rada@ukrpost.ua