Cтипендії для обдарованих та нові спортивні відділення - місто дбає про підтримку підростаючого покоління

Десятого травня відбулось пленарне засідання 52 сесії Очаківської міської ради 7 скликання, до порядку денного якого було включено більше сорока питань.

Цього разу народні обранці заслухали звіти по двох напрямках діяльності виконавчих органів ради - про хід виконання Програми розвитку культури в місті Очакові на 2017-2020 роки та звіт про роботу відділу освіти за 2018 рік.

Про розвиток культури звітувала перед депутатами начальник відділу культури, молоді, спорту, туризму та релігій Тетяна Мироненко. Вона зауважила, що протягом 2018 року працівниками культури міста проводилися інформаційно-просвітницькі та мистецькі заходи, спрямовані на утвердження патріотизму, духовності і моральності, формування національної свідомості населення. Це зокрема стосувалось відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат з історії України. Проте, цими напрямками робота не обмежується.

Складно уявити виконання Програми розвитку культури без діяльності Центру культури і дозвілля, у складі якого сьогодні опікуються профільними завданнями 14 працюючих. Як зауважила посадовець, протягом 2018 року до Центру був прийнятий народний вокальний гурт «Козаченьки» (керівник Н. Мурленко). В цілому у складі Центру займаються творчістю та вдосконалюють свою фахову майстерність: 87 учасників    зразкового ансамблю народного танцю «Радість» (керівник Т.Поночевна), 77 юних танцюристів народного ансамб­лю танцю «Золотий Колос» (керівник С.Козлова), 77 учасників колективу естрадного танцю «Нова Галактика» (ке­рівник В.Глушкова), 6 учасників вокального ансамблю «Очаків» (керівник В.Зволинський), 38 виконавців     народного хору «Ветеран» (керівник А.Гай) і 10 співаків народного вокального гурту «Козаченьки» (керівник Н.Мурленко).

Постійно перебуває у вирі культурного життя Очакова і бібліотека відділу, яка має в своєму розпорядженні близько 60 тисяч примірників фонду і обслужила протягом звітного періоду 13 763 від­відувачів.

Великий вплив на розвиток культури в нашому місті мають мистецькі заклади - музична та художня школи.

В музичній школі Очакова працюють 16 викладачів, які навчають більше 150 дітей на відділеннях: фортепіанному, сольного академічного співу, народному (баян, акордеон, бандура), духових інструментів (флейта).

В художній школі працюють 7 викладачів. В закладі навчається 106 учнів, які вивчають малюнок, живопис, композицію, скульптуру.

Філії музичної та художньої шкіл працюють і на базі ЗОШ № 4.

Як наголосила Тетяна Мироненко, вихованці початкових мистецьких закладів міста показують дедалі вищі результати, беручи участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, в тому числі займають призові місця. 

Аби зробити Програму розвитку культури в місті Очакові на 2017-2020 роки ще дієвішою, депутати вирішили стимулювати до нових творчих здобутків обдаровану молодь міста. З цією метою народні обранці затвердили Положення про щорічну разову стипендію Оча­ківської міської ради у сфері культури та мистецтва «Творча обдарованість».

Ініціатором ухвалення Положення став міський голова Сергій Бичков. На його переконання, місто повинне підтримувати своїх юних митців, аби діти завжди і скрізь пам’ятали, що їх цінують у рідному місті.

Положенням визначено, що стипендія Очаківської міської ради призначатиметься обдарованим дітям музичної та дитячої художньої шкіл міста Очакова віком від 7 до 16 років за вагомі досягнення та значні успіхи у сфері культури та мистецтва і присуджуватиметься за  номінаціями «Музичне мистецтво» (виконавство, композиторська творчість) та «Образотворче мистецтво» (живопис,  графіка, скульптура, ужиткове мистецтво).

Стипендії призначатимуться за рекомендаціями Комітету з визначення кандидатів на здобуття щорічної разової стипендії Очаківської міської ради у сфері культури та мистецтва «Творча  обдарованість». Згідно з Положенням (також ухваленим на сесії), Комітет по визначенню кандидатів на здобуття щорічної разової стипендії є консультативно-дорадчим органом. Члени Комітету братимуть участь у його роботі на громадських засадах. Вони проводитимуть аналіз матеріалів, наданих щодо кандидатів для нагородження стипендією, та відбір кандидатур на здобуття стипендії. Створюватиметься Комітет розпорядженням міського голови. До його складу можуть бути включені посадовці, педагоги, діячі культури.

Кандидатами на здобуття стипендії можуть бути діти, які досягли значних успіхів у культурно-мистецькій діяльності та виявили високу результативність у творчих, мистецьких конкурсах, фестивалях обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня, що мають офіційний статус і проводяться Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури України, Міністерством соціальної політики України, обласними          державними адміністраціями; стали  переможцями обласних  (І місце), все­укра­їнських  та міжнародних конкурсів, фестивалів (І-ІІІ місця).

Пропозиції щодо кандидатів на нагородження стипендією вносять мистецькі заклади, які готують пакет документів: клопотання про призначення стипендії, погоджене педагогічною радою закладу; розгорнута характеристика претендента з висвітленням його досягнень та з обов’язковою інформацією (прізвище, ім’я, по-батькові; дата народження; домашня адреса, телефон); копія паспорта або свідоцтва про народження претендента на стипендію; копія довідки про присвоєння іденти­фікаційного номеру; копія дипломів,    грамот, які засвідчують перемоги у конкурсах, виставках, олімпіадах, фестивалях різних рівнів.

Призначення стипендії визначеним кандидатам проводиться шляхом прийняття відповідного рішення виконавчим комітетом Очаківської міської ради.

Стипендія виплачуватиметься один раз на рік за рахунок коштів міського бюджету. Стипендія призначатиметься одному учневі один раз. Проте, за особливі досягнення стипендія може призначатись  повторно. Розміри стипендій встановлюються в залежності від рівня досягнень: обласний рівень - 3000 грн, всеукраїнський рівень - 5000 грн, міжнародний - 10 000 грн.

Вручення Сертифікатів на отримання стипендії здійснюватиметься міським головою урочисто щороку 1 вересня.

Подбали депутати і про гармонійне виховання учнівської молоді в спортивній сфері. Враховуючи численні звернення батьків вихованців спортивної школи, депутати своїм рішенням надали згоду відділу освіти Очаківської міської ради на відкриття відділення важкої атлетики в Очаківській дитячо-юнацькій спортивній школі, яке розпочне свою діяльність з першого вересня поточного року. Начальнику відділу освіти Очаківської міської ради Людмилі Голян доручено погодити відкриття нового відділення із Миколаївським обласним відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

До низки питань порядку денного сесії міської ради, що стосувались культурного життя міста, можна віднести і питання, що стосувались зміни назв. Так, зокрема на сесії йшлося про зміну звичної для  городян назви районного будинку культури. Зважаючи на те, що минулого року ця споруда була передана районною владою у власність територіальної громади міста, народні обранці вирішили перейменувати будівлю на «Громадсько-культурний центр м. Очаків». Саме так тепер буде називатись споруда № 33 по вулиці Суворова. Проте, здається, в побутових розмовах городян будинок культури будинком культури і  залишиться, адже зазвичай місцеві жителі сучасні перейменування зустрічають без особливого ентузіазму. Так, наприклад, сталось і з перейменуванням вулиці Бебеля на Турецький вал. Ніяк не приживається нова назва серед оча­ківців. А самі жителі вулиці навіть ініціювали офіційне повернення старої назви своєї вулиці. З цим проханням вони звернулись до депутата міської ради Володимира Мельникова, який і порушив питання перед своїми колегами під час чергової сесії. Народні обранці розглянули і підтримали запит депутата. Аби  думка місцевих жителів була задоволена, необхідно детально вивчити це  питання для прийняття виваженого рішення. Додамо, що, судячи з усього, аби ухвалили не лише виважене, а й законне рішення, міській владі доведеться звернутись за консультацією до Інституту національної пам’яті, адже саме ця установа проводила експертизу усіх назв, що підлягають перейменуванню за законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (на­цистського) тоталітарного режимів та  заборону пропаганди їхньої символіки». Навряд чи міська влада має власних  експертів, здатних надати розгорнуте пояснення щодо постаті Фердинанда Августа Бебеля, якого історики називають «революціонером до останнього подиху», з огляду на те, чи є він історичним персонажем, діяльність якого підпадає (або не підпадає) під дію зазначеного Закону. Тож, з відповіддю від народних обранців щодо повернення вулиці Турецький вал попередньої назви городянам доведеться трохи почекати.

Не доведеться чекати допомоги і підтримки від депутатів тим, хто звернувся до міської влади по матеріальну допомогу. Продовжуючи виконання Комплексної програми соціального  захисту населення «Турбота» і тим самим підтримуючи городян, депутати прийняли рішення про надання одноразової матеріальної допомоги. На лікування у разі виникнення невідкладного стану, пов’язаного з оперативним лікуванням і гострими захворюваннями одноразову матеріальну допомогу отримають сім осіб в розмірі по три  тисячі кожному. Із категорії малозахищених верств населення на лікування допомога виділена двом особам по дві тисячі гривень, шестеро городян отримають по одній тисячі гривень.

Розглянувши клопотання управління соціального захисту населення Очаків­ської міської ради, відповідно до переліку та порядку надання соціальних послуг Територіальним центром з надання соціальних послуг (соціального обслуговування) м. Очаків, депутати прийняли рішення з 10 травня по 31 грудня 2019 року надавати соціальні  послуги зі встановленням диференці­йованої плати трьом громадянам похилого віку, які перебувають у складній життєвій ситуації і мають рідних, які повинні   забезпечувати їм догляд і допомогу.

Розглядаючи низку питань соціального захисту населення, депутати внесли зміни до рішення Очаківської міської ради від 9 грудня 2016 року № 3 «Про затвердження Положення про соціальний магазин м. Очаків», зокрема передбачивши, що право на обслуговування в соціальному магазині відтепер мають малозабезпечені громадяни - непрацюючі пенсіонери, інваліди, - розмір пенсій яких не перевищує 3000, 00 грн.

 Редакція міської газети «Очаків»