Українська вишиванка – одяг, прикраса, символ

Щороку, в кожен третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки всеукраїнське свято, покликане зберегти та популяризувати традиції носіння національного одягу в повсякденному житті.

Здавна вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті, виступає символом краси та міцного здоров’я, щасливої долі.

Слід відзначити, що історія вишивки на теренах України налічує не одну тисячу років, тому кожна область має власні традиції у використанні орнаментів, технік, кольорів, розташуванні вишитих елементів.

Найдавнішою вважається вишивка білим по білому.

День вишиванки завжди проходить під час робочого тижня. Власне, у цьому і одна із основних ідей свята свято не заради вихідного чи параду, а такий собі загальноукраїнський флешмоб, коли люди одягають вишиванку і так йдуть до школи, на пари чи на роботу.

До речі, у свята перший ювілей 10 років, адже ідея запровадження Дня вишиванки виникла у 2006 році у студентському середовищі. Кілька студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували всій університетській спільноті на один день змінити звичний одяг на вишиванку та влаштувати тематичні заходи. Згодом подібні акції почали проходити також в інших регіонах України та світу. Наразі до святкування Дня вишиванки долучилися понад 60 країн світу. Свято супроводжується маршами, ярмарками, мистецькими та просвітницькими акціями, що покликані познайомити з традиціями вишивки та українського національного костюму.

Долучились до святкування Дня вишиванки і очаківці. 16 травня на центральній площі міста зібрались шкільні колективи та працівники місцевих організацій. Чимало дорослих завітало на свято у національних вишиванках. Учні загальноосвітніх закладів міста та учасники танцювальних колективів показали присутнім запальні флешмоби, присвячені Україні та рідному місту. Додали святкового настрою і виступи Віктора Зволинського, народного хору «Ветеран» у супроводі учасників ансамблю народного танцю «Золотий колос» і учнів музичної школи та вокального гурту «Козаченки».

«Редакція міської газети «Очаків»»

e-mail: ochakiv-rada@ukrpost.ua

192929