В Очакові відзначили День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Вас пам’ятати будемо завжди,

І з вами будемо боротись за країну.

За ту країну, де нема брехні й війни,

За нашу й вашу мирну Україну…

З метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві, відповідно до Указу Президента України,

29 серпня наша країна вперше відзначає День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

І саме цього дня в Очакові, на Алеї Героїв, що по вулиці Зінченка Олексія, зібрались військовослужбовці Очаківського гарнізону, представники міської влади, депутати Очаківської міської ради, трудові колективи організацій та установ міста, аби разом в скорботі схилити голови перед пам’яттю загиблих синів України, які добровільно, за покликом серця, вирушили на війну.

В ході заходу, ведучі – Анастасія Чорна та Олександр Клєпас, – закликали присутніх згадати у молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за незалежність, цілісність та свободу нашої держави, а також зачитали прізвища та імена загиблих земляків. На знак пошани та пам’яті кожного загиблого, воїни Почесної варти салютували з особистої зброї трьома залпами.

Згадавши поіменно загиблих Героїв, ведучі запросили до слова начальника Очаківського гарнізону, командира військової частини А 2637, капітана І рангу Віталія Харченка.

«Сьогодні ми з вами зібрались тут аби вшанувати пам'ять загиблих військових, які мужньо захищали рідну Батьківщину. За п’ять років Очаківщина втратила 19 кращих синів України. Ми завжди пам’ятатимемо наших захисників! Їх подвиг житиме в наших серцях вічно! Світла їм пам’ять!», – зазначив Віталій Юрійович.

Зі словом до присутніх звернувся і військовий комісар Очаківського райвійськкомату, полковник Геннадій Леурда. «Сьогодні, в День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, ми повинні згадати тих хлопців, які віддали своє життя за рідну землю, ми повинні пам’ятати тих, хто отримав тяжкі поранення в бою. Ми не маємо права забувати наших Героїв», – наголосив військовий комісар. А також додав: «Ми – військовослужбовці Очаківського гарнізону,  – з гордістю можемо сказати, що стоїмо на захисті нашого рідного міста, району та всієї України. Ми з честю виконуємо свій військовий обов’язок. Миру та злагоди усім! Слава Україні!».

По закінченню урочистостей, усі присутні вшанували світлу пам’ять тих, хто віддав своє життя за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої країни, хвилиною мовчання. До підніжжя пам’ятника загиблим воїнам учасники заходу поклали живі квіти.

Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Я.Кухарська