У виконкомі відбулось чергове засідання громадської ради при виконавчому комітеті Очаківської міської ради

У п’ятницю, 06 вересня, відбулось чергове засідання громадської ради при виконавчому комітеті Очаківської міської ради, під час якого було розглянуто питання щодо надання адміністративних послуг у сфері містобудування та архітектури/ розміщення та встановлення автогаражів, встановлення огорожі, а також обговорено можливості веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України.

Запрошений на засідання начальник відділу забезпечення діяльності Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Очаківської міської ради Олександр Андрєєв повідомив, що керівництво міста звернуло увагу на самовільне та хаотичне встановлення металевих гаражів мешканцями міста переважно біля багатоквартирних житлових будинків.

Після проведеного аналізу кількості наданих дозволів на розміщення металевих гаражів, було виявлено, що переважна кількість їх встановлені незаконно та без відповідного погодження з місцевою владою. Тоді, з метою впорядкування вищезазначеного питання, Очаківською міською радою, у листопаді минулого року, було прийнято рішення «Про затвердження Положення про порядок розміщення та будівництва гаражів на території м. Очаків», яким регламентовано надання дозволів на встановлення металевих гаражів та будівництво капітальних. Дана адмінпослуга була введена до переліку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП. Крім того, за словами начальника ЦНАП, Очаківською комунальною службою благоустрою була проведена робота щодо попередження власників таких гаражів про оформлення необхідного дозволу на розміщення або демонтаж самовільно встановленого гаражу.

Посадовець також акцентував увагу на тому, що правом будівництва індивідуального (металевого) гаражу поблизу місця проживання на прибудинковій території мають можливість користуватися тільки громадяни пільгових категорій (за умови самостійного керування транспортним засобом): учасники бойових дій; особи з інвалідністю із захворюванням опорно-рухового апарату та ветерани війни. Розміщення таких тимчасових металевих гаражів дозволяється лише до 5 років з наступним продовженням, без права будівництва та облаштування підвального приміщення. А у разі смерті власника металевого гаражу, користування земельною ділянкою припиняється і земельна ділянка повинна бути звільнена родичами померлого з приведенням до належного санітарного стану протягом 7 місяців. Якщо земельна ділянка не звільнена в зазначений термін, тимчасовий гараж підлягає демонтажу.

Ознайомив Олександр Андрєєв членів ради і з відповідним переліком документів, необхідних для встановлення металевого гаражу, а також переліком документів для  отримання дозволу для будівництва капітального гаражу.

Що ж стосується встановлення огорож в нашому місті, то як повідомив Олександр Олександрович, в даному випадку ситуація склалася аналогічна. Вагома кількість огорож, особливо біля приватних будинків, встановлені самовільно та з порушенням вимог. Аби впорядкувати дане питання Очаківською міською радою у 2018 році було також затверджене Положення про порядок влаштування огорож у м. Очаків та відповідно включено адмінпослугу з надання дозволу на встановлення огорож до переліку адмінпослуг.

Для отримання дозволу на встановлення огорожі є також необхідний перелік документів, який і був озвучений доповідачем.

Чимало уваги на засіданні приділили і актуальним питанням пенсійного забезпечення. Зокрема, начальник Очаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Антоніна Лукащук розповіла про переваги використання веб-порталу електронних послуг ПФУ.

Виступаюча повідомила, що Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Сервіс призначення пенсії в «один дотик» є однією зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі («Е-ПЕНСІЯ»), що реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Даний сервіс передбачає подання документів дистанційно в електронному вигляді за допомогою електронного цифрового підпису, а впровадження такої системи дозволяє мінімізувати  витрати часу осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України.

Як зазначила Антоніна Лукащук, процедура призначення пенсії в електронному вигляді досить проста. Для того, щоб скористатися послугою «пенсія в один дотик», необхідно: авторизуватися в особистому кабінеті на веб-порталі за допомогою електронного цифрового підпису; у розділі особистого кабінету «Заява на призначення пенсії» завантажити весь пакет відсканованих документів, необхідних для призначення пенсії; підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми «Звернення». А вже після прийняття рішення про призначення пенсії, людині надходить повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.

Проінформувала начальник Очаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України і про те, що на сьогоднішній день діє нова програма призначення (перерахунку) пенсій. Дана програма працює на центральному рівні і всі операції, що проводяться працівниками Очаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України, відображається та залишається на серверах в Києві. При виникненні помилки або проблеми, є можливість звернутись онлайн до функції «технічна підтримка», за допомогою якої можна отримати роз’яснення від фахівців інформаційного центру ПФУ. 

Коротко Антоніна Петрівна розповіла і про розрахунки розміру пенсій, акцентуючи увагу на тому, що розмір пенсії залежить від коефіцієнту заробітку людини.

В ході проведення засідання усі присутні отримали кваліфіковані роз’яснення та на додаток, інформаційні буклети.

По завершенню заходу, членами ради було вирішено проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу скеред мешканців міста щодо можливостей веб-порталу електронних послуг ПФУ, а саме щодо впровадження нового сервісу – призначення пенсії в «один дотик».

 Завідувач сектору інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату

Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

 Я.Васькова

 

 

 

 

57508, Миколаївська обл, м.Очаків, вул.Соборна, 7а
тел. +38 05154 3-10-20, +38 05154 3-04-96 
e-mail: ochakiv-rada@ukrpost.ua

Офіційна сторінка у Facebook : 

https://www.facebook.com/ochakiv.rada.gov.ua

 

Перегляди статей
575662