Шановні депутати, працівники органів місцевого самоврядування! Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята - Дня місцевого самоврядування!

Традиція місцевого самоврядування бере свій початок ще з часів Київської Русі. Тоді для вирішення найважливіших проблем громади скликалося народне віче. Сьогодні традиція місцевого самоврядування в нашій державі втілилася у місцевих радах.

На представників влади на місцях покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан громади, за добробут жителів, за створення належних умов проживання мешканців міст та сіл України.

Кожен зокрема й усі разом ми, кого територіальна громада обрала представляти власні інтереси і приймати від її імені рішення, несемо відповідальність за втілення в життя основних принципів місцевого самоврядування, яке є конституційним правом кожного громадянина.

Очаківська міська рада 7 скликання працює в нинішньому складі вже чотири роки. За цей час депутати ради відпрацювали 61 сесію, розглянувши 1599 питань з різних напрямків життєдіяльності нашої громади. Було ухвалено 1543 рішення, завдяки яким наша громада мала можливість вирішити дуже важливі питання. Найвагоміші з них - питання соціальної підтримки городян. Саме завдяки злагодженій роботі міської ради та виконавчих органів в нашому місті працюють програми соціального захисту населення, забезпечується виконання завдань в галузі освіти, вирішуються проблеми житлово-комунального напрямку.

За період каденції діючої міської влади в нашій державі відбувались неординарні події, що, безумовно, вносили свої корективи в існуючі плани. Наше місто гідно справилось з великим потоком переселенців зі східних областей держави. Очаків прийняв і забезпечив тимчасовим прихистком сотні родин, змушених покинули власні домівки через бойові дії В Донецькій та Луганській областях. Сьогодні в нашому місті також проживають ті, хто так і не зміг повернутись до рідної оселі. Діти з таких родин в нашому місті забезпечені безкоштовним харчуванням як у дитячих садочках, так і в школах Очакова.

Підтримала наша громада і воїнів української армії. В нашому місті, що славиться героїчними військовими традиціями, запроваджена і діє програма підтримки військових частин, розташованих на території Очакова. Городяни з вдячністю та щирим серцем взяли участь у волонтерському русі, підтримуючи й досі героїв-захисників і вшановуючи тих, кого доля навіки забрала з життя у розквіті сил.

Наша громада завжди єдналась у період випробувань. Тож, сподіваюсь, що таке єднання ми з вами відчуватимемо не лише в години негараздів, а й в часи розквіту, якого ми щиро прагнемо і всіляко намагаємось наблизити ці часи.

Я щиросердно вірю, що громадська солідарність і сумлінність нарешті пробудиться в серцях усіх, хто любить наше місто і поважає громаду. Я знаю, що кожен, хто прагне зробити особистий внесок у розвиток міста не залишиться непоміченим. Ми цінуємо наших місцевих виробників і підприємців, які докладають чимало зусиль, аби створити в Очакові нові робочі місця і поповнити місцевий бюджет, чесно сплачуючи податки. Ми щиро дякуємо кожному, хто власною працею робить внесок у покращення добробуту нашої громади.

Будь-які досягнення - наша спільна робота. Кожен, хто працює в органах місцевого самоврядування, працює в громаді і для громади.  При цьому великої подяки заслуговують і громадські активісти, які не шкодують власного часу, аби допомогти владі розгледіти найпроблемніші питання. Зрештою, в такому ставленні до наших спільних проблем і полягає суть місцевого самоврядування.

Лише разом і лише вперед – такий девіз має наша сьогоднішня команда. Сподіваємось, що городяни, з кожним кроком все активніше долучатимуться до цього спільного руху.

Нехай же День місцевого самоврядування об’єднає нас у спільному прагненні зробити наш Очаків та усіх його мешканців щасливими і багатими.

Від усього серця бажаю всій громаді  міцного здоров’я, наснаги та оптимізму! А депутатам та посадовцям органів місцевого самоврядування, дякуючи за спільну працю і наполегливість, підтримку і терпіння, бажаю й надалі рухатись лише вперед до поставних нашими виборцями орієнтирів.

Нам з вами очаківці довірили виконувати владні функції. Тож, працюймо й надалі сумлінно та відповідально!

З повагою, Очаківський міський голова Сергій Бичков

e-mail: ochakiv-rada@ukrpost.ua