Миколаївська область: оперативна інформація щодо стану захворюваності на коронавірус

Станом на 22.00 год. 26 березня в Миколаївській області не зареєстровано підтверджених випадків COVID-19.

Протягом дня  за медичною допомогою звернулося 3 особи з підозрою на COVID-19.

До КНП «Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб» госпіталізовано 2 осіб з підозрою на COVID-19, одна особа від госпіталізації до стаціонару відмовилася та знаходиться під медичним спостереженням вдома.

Наразі в інфекційному стаціонарі на лікуванні знаходиться 5 осіб з підозрою на COVID-19.

Про це повідомляє оперативний штаб при Головному державному санітарному лікареві Миколаївської області

Всього з початку 2020 року в Миколаївській області за медичною допомогою звернулося 38 осіб з підозрою щодо захворювання на COVID-19.

У продовж поточного року було госпіталізовано 32 особи, відмовились від госпіталізації – 6 осіб. За ними своєчасно встановлено медичне спостереження.

Лабораторно обстежено на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) 36 осіб. Дві особи відмовились від лабораторного обстеження.

На сьогодні отримано з Референс-лабораторії вірусологічних досліджень ДУ "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України" негативний результат на 29 осіб, ще 7 знаходиться в роботі.

З 26 березня розпочато проведення лабораторної діагностики COVID-19 методом ПЛР на базі вірусологічної лабораторії Миколаївського обласного лабораторного центру. Проведено 4 дослідження від підозрілих випадків на COVID-19, всі результати негативні.

За власні кошти ДУ "Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України" закуплено тест-систему на 96 досліджень.

За ініціативи ТОВ «Нібулон» у вірусологічній лабораторії Миколаївського обласного лабораторного центру встановлено сучасний ПЛР-апарат CFX-96, надано 18 тест-систем для апарату, орієнтовно на 1800 досліджень. В найближчий час очікується отримати від ТОВ «Нібулон» тест-системи ще на 1000  досліджень.  Таким  чином,  на  сьогодні,   вірусологічна   лабораторія  ДУ "Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України" має змогу проводити дослідження на двох ПЛР-апаратах.

Працівниками Національної поліції України разом з епідеміологами ДУ "Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України" здійснюється медико-санітарний огляд, з проведенням температурного скринінгу, осіб, які організовано прибувають до Миколаївщини із-за кордону.

За 26.03.2020 оглянуто 8 осіб, із ознаками захворювання нікого не виявлено. Всім прибулим рекомендовано дотримуватися умов та термінів самоізоляції.

З 16 березня впроваджено облік мешканців Миколаївської області, які прибули із-за кордону та різними шляхами повернулися до місця постійного проживання. Всього на облік взято 958 зазначених осіб. За ними ведеться медико-санітарне спостереження та контроль щодо дотримання термінів та умов самоізоляції.

e-mail: ochakiv-rada@ukrpost.ua