Увага! В Україні посилено карантинні заходи!

На позачерговому засіданні 29 березня Кабмін прийняв постанову № 241 щодо посилення карантинних заходів через коронавірус. Відповідні зміни внесено в постанову Кабміну № 211 від 11.03.2020 року.
Прийнята постанова передбачає, що на осіб, які мали контакт з хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) або хворіють на коронавірусну хворобу (COVID-19) та не потребують госпіталізації, покладається обов'язок дотримуватись режиму самоізоляції з метою запобігання поширенню хвороби в Україні.

Строк самоізоляції визначає лікуючий лікар хворого.
Особи, які потребують самоізоляції, зобов'язані утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають, відвідування громадських місць.
Дозволяється відвідування у невідкладних випадках місць торгівлі продуктами харчування та закладів охорони здоров'я за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра.
Також особи, які відвідували країни/регіони з місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ, підлягатимуть обсервації (ізоляції) протягом 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби на територію України.
Облаштування спеціальних закладів для організації обсервації, транспортування до них осіб, що їй підлягають, а також медичне спостереження за ними мають забезпечити обласні та Київська міська державні адміністрації.
Крім того, встановлено, що до 5 квітня 2020 року Міністерство цифрової трансформації повинне розробити та впровадити Електронний сервіс для проведення моніторингу дотримання режиму самоізоляції та обсервації.

Адвокат Права | АП

e-mail: ochakiv-rada@ukrpost.ua