Пілотний проект з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Міністерство соціальної політики України з 1 вересня 2020 року розпочало реалізацію пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», яким передбачено надання замість натуральної допомоги «пакунок малюка» цільової грошової компенсаційної в розмірі 5 тис. гривень.

1 вересня  2020 року  вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України № 744 від 29.07.2020.

Пілотний проект з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» передбачає:

- запровадження цільової грошової компенсаційної виплати замість натуральної допомоги «пакунок малюка» у розмірі 5 тисяч гривень. Далі «пакунок малюка» будуть видавати, поки вони є в наявності. А потім замість пакунків батькам виплачуватимуть цільову грошову компенсаційну виплату;

- забезпечення із залученням АТ «Комерційний банк «Приват Банк» відкриття громадянам, у яких народилась дитина, рахунку із спеціальним режимом використання та видача батькам спеціальної соціальної картки;

- залучення до реалізації пілотного проекту на договірних засадах закладів роздрібної торгівлі для продажу батькам визначених дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальної карткою. Після нарахування виплат, батьки можуть використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів для дитини.

Однак робити закупи можна лише в закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту монетизації, а не в будь-яких магазинах. Інформація про заклади торгівлі, які долучаться до публічного договору буде розміщена на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

Даний пілотний проект по монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» дозволить батькам самостійно обирати товари та спростить процедуру придбання дитячих товарів сім’ями з новонародженими дітьми не залежно від місця їхнього проживання і наявності закладів роздрібної торгівлі з необхідним асортиментом дитячих товарів.

Також 1 вересня АТ «Комерційний банк «Приват Банк» розпочав видачу картки для виплати одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Банком внесено зміни до Умов та правил надання банківських послуг (договір з клієнтами), якими передбачено новий банківський продукт – соціальна карта для виплат «пакунок малюка». Головною особливістю даної карти є те, що її можна відкрити протягом року з дати народження дитини і кошти можна використати ще протягом року з моменту їх зарахування шляхом придбання дитячих товарів (засоби догляду за дітьми та дитячі засоби гігієни: підгузки, серветки; дитячий одяг та взуття; дитяче харчування; дитячий посуд; дитячі іграшки; текстиль для дітей, у тому числі рушники, ковдри) і товарів для породіллі (прокладки для лактації; прокладки післяпологові) у вищезазначених закладах торгівлі.

Виплата грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» на дітей, які народилися у 2020 році проводиться  після надання у повному обсязі одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Станом на 1 вересня 2020 р. у Миколаївській області нараховується    1138 штук  «пакунків малюка».

За консультацією  можна звернутися до управління соціального захисту населення Очаківської міської ради за телефоном (05154) 3-01-36.

УСЗН

e-mail: ochakiv-rada@ukr.net