ІНФОРМАЦІЯ ОЧАКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СЕКТОР філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

Начальник сектору

Контактні дані:Ткаченко Валерій Олександрович, майор внутрішньої служби
_______________________________________________________
поштова адреса: вул. Торгова, 44, м. Очаків, 57508
тел.: 066-64-93-440
електронна скринька: mk12@ probation.gov.ua
Графік роботи: понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45
обідня перерва: 12:00 – 12:45
вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.
ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...
-забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
-надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
-організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
-пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
-допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?
-особа, щодо якої складається досудова доповідь;
-особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
-особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
-особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
-звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;
-особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:
ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:
-можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
-збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
-збереження роботи та житла;
-позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):
-убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
-справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:
-зниження злочинності;
-зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
-позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
-дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:
-Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
-Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
-Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

ДОДАТКОВО:ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ НЕБАЙДУЖИХ ГРОМАДЯН В ЯКОСТІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ.

e-mail: ochakiv-rada@ukr.net