В Україні 20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної Сотні

День пам'яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні".
Сім років тому під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом досягло найбільшого напруження. Революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. Найбільше з них загинуло 20 лютого 2014 року. В жалобних промовах під час прощання з загиблими їх назвали "Небесною Сотнею". Подвиг героїв Небесної Сотні має визначне значення для нашої Батьківщини. Перш за все, вони віддали своє життя за те, щоб кожен наш новий день був сповнений свободи, надії та світла.

Держава визнала цих людей героями. Усім загиблим під час Євромайдану посмертно присуджено звання Героя України.

Ми Єдина країна! Ми всі прагнемо одного – миру, спокою, міцної і квітучої держави та чистого неба над головою.

19 лютого 2021 року у місті Очакові відбулися заходи із вшанування героїв Небесної Сотні. Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні у наших серцях. Присутні ушанували хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України! Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!