Очаківці вшанували пам'ять постраждалих в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 26 квітня 2021 року, виповнюється 35 років з дня трагічної події, яка забрала тисячі життів громадян, прирекла на страждання мільйони людей, змусила жити у постійній тривозі за власне майбутнє, за долю своїх дітей і наступних поколінь, змінила оточуюче середовище і навіть людську психологію. Катастрофа могла б обернутись значно більшою бідою, якби на шляху невидимого ворога не стали люди – мужні, рішучі, здатні на самопожертву. Весь світ схиляє голову перед самовідданістю ліквідаторів, що рятували планету від радіоактивного пекла. Визначити масштаби катастрофи та її впливу на здоров'я людей важко досі.

В цей день, біля пам'ятника  ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, зібралися представники Очаківської міської територіальної громади, працівники організацій і установ, ліквідатори, рятувальники, жителі нашого міста, щоб вшанувати героїзм працівників ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, працівників міліції – всіх, хто брав участь у ліквідації наслідків цієї техногенної катастрофи, тих, хто віддав себе до останнього подиху, до останньої краплі поту на порятунок людству, тих, чиє життя розділилося на «до» і «після» Чорнобиля. Сьогодні ми повною мірою розуміємо, наскільки велику і масштабну справу зробили ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи.

Ведучі заходу надали слово міському голові Сергію Бичкову. Він висловив глибоку вдячність ліквідаторам за великий подвиг, сміливість і відвагу, за те, що вони зробили для нас і всіх майбутніх поколінь. Нехай залишиться в минулому й ніколи не повториться Чорнобильська катастрофа. Від імені громади Сергій Миколайович вручив ліквідаторам пам’ятні годинники, які, сподіваємось, будуть відраховувати тільки щасливі роки життя.

Запросили до мікрофону і безпосереднього учасника ліквідації Чорнобильської трагедії Володимира Волонтиря. У своєму виступі він зазначив, що скільки б не пройшло часу, а цей день буде продовжувати хвилювати людей – він буде завжди об'єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією. З кожним наступним відрізком часу ми все більше розуміємо, від якої страшної біди врятували країну та світ скромні герої тих днів. Всі ми, наші нащадки повинні пам'ятати, якою ціною дісталася перемога над техногенною стихією, шанувати скромних героїв, які живуть і працюють поруч.

Світлу та вічну пам'ять героїв, чию долю обірвав смертоносний зруйнований реактор, під звуки пожежної сирени присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам'ятника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

Завідувач сектору інформаційної діяльності комунікацій з громадськістю

апарату Очаківської міської ради та її виконавчого комітету

Ірина Журавко