МІСЬКА ВЛАДА ЗАКЛИКАЄ: і літом не забувайте про заходи безпеки!

В Україні в цілому та на Миколаївщині зокрема триває 5-й етап вакцинальної кампанії, коли вакцинуватись може будь-яка особа, незважаючи на належність до групи професійного або медичного ризику.

Для проведення вакцинації на території нашої області на цей час створено та працює 24 мобільних бригади, 108 стаціонарних пунктів щеплень та 16 центрів масової вакцинації.

Станом на 04.08.2021 всього вакциновано 184515 осіб:  COVISHIELD - 13798; CORONAVAC - 53321; COMIRNATY (Pfizer-BioNTech) - 69720;  ASTRAZENECA - 36168; MODERNA - 11508.

В Очакові, станом на 05.08.2021р. фахівцями КНП «Очаківський ЦПСМД»  вакциновано всього 1300 осіб. З них 750 осіб пройшли вже повну (подвійну) вакцинацію. Ще близько тисячі наших земляків були вакциновані за допомогою фахівців виїзних бригад та Одеського військового шпиталю.

За даними головного лікаря КНП «Оча­ківський ЦПСМД»  Павла Тесляка, станом на 01.08.2021 в Центрі наявні вакцини: AstraZeneca, Moderna, Coronavac.

При цьому вакцина AstraZeneca наявна лише для ревакцинації (повторного щеплення) тих пацієнтів, хто вже раніше щепився даним препаратом.

Вакцина Moderna доступна як для вакцинації, так і для ревакцинації. Діапазон між вакцинаціями має становити 28 днів. Ця вакцина наявна у достатній кількості, її вистачить всім охочим!

Однак, є неякі обмеження щодо її використання. Одна ампула розрахована на 13-15 доз. Тобто для її використання необхідно зібрати мінімум 13 пацієнтів, готових вакцинуватись. За меншої кількості пацієнтів медики не мають можливості відкрити ампулу.

Вакцина Coronavac наявна у великій кількості. Вона однодозна, тобто можна вакцинувати пацієнта у будь-який зручний йому час. Просто приходите, берете допуск у сімейного лікаря і вакцинуєтесь.

ВакцинаPfizer наразі в Очакові відсутня. Проте практично кожні три тижні до міста приїжджає мобільна бригада з Миколаєва з даною вакциною. Щоб провакцинуватися, попередньо запишіться в реєстратурі, вам повідомлять про час місце проведення вакцинації/ревакцинації даною вакциною.

КНП «Очаківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Очаківської міської ради запрошує доросле населення на вакцинацію від COVID-19. Попередній запис на вакцинацію проводиться в реєстратурі за телефоном: 05154 3 70 27.

Якщо ви організований колектив і у вас є бажаючі вакцинуватись (мінімум 10-15 людей), працівники КНП «Очаківський ЦПСМД»  готові виїхати до вас і щепити бажаючих. Попередньо необхідно надати список бажаючих вакцинуватись з контактними телефонами, ми зв’яжемось і домовимось про час і місце вакцинації. Список направляйте на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Після проведення обох турів вакцинації Ви можете отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію у будь-якого сімейного лікаря.

Якщо у Вас немає декларації з сімейним лікарем, на вакцинацію необхідно взяти з собою паспорт, код і мобільний телефон для введення даних в ЕМК(електронну медичну картку). Наявність декларації значно спрощує і пришвидшує цей процес. Якщо дані про щеплення не внести в ЕМК – отримати Міжнародне свідоцтво неможливо,медична програма його не згенерує. Заключіть декларацію з сімейним лікарем.

Перед кожним щепленням пацієнт підписує Інформовану згоду, де вказує свої дані, дає дозвіл на щеплення та зобов’язується повідомляти медпрацівників про побічні реакції, якщо такі будуть.

Найчастіші поствакцинальні реакції - підвищення температури, біль і почервоніння в місці ін’єкції.

Наголошуємо, усі щеплення є безоплатними та добровільними. Ніхто не має права примушувати людей до вакцинації.

При цьому варто пам’ятати, що в Україні все ще продовжують діяти певні карантинні обмеження, хоча ситуація з захворюваністю дещо стабілізувалася: кількість нових випадків рідко перевищує тисячу в день. Кабмін перевів всі області країни в «зелену» зону. Одночасно з цим карантин було продовжено до кінця літа. І хоча його обмеження послабили, все ж не варто нехтувати тими правилами, що залишились. Міська влада наголошує на необхідності дотримання карантинних вимог, зокрема щодо носіння масок в громадських місцях та місцях великого скупчення людей. Ці вимоги зберігаються у громадському транспорті, в приміщеннях і під час масових заходів. Робота закладів громадського харчування, розважальних закладів, кінотеатрів, залів інших сфер культури, проведення масових заходів дозволяється за умови носіння масок і забезпечення засобами індивідуального захисту працівників.

e-mail: ochakiv-rada@ukr.net