Інформація станом на 09.09.2021 року

Стосовно проведених громадських слухань від 30.08.2021р.  щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації: «Оновлення генеральних планів села Покровка, села Покровське, села Василівка Миколаївського району Миколаївської області» з розділами «Охорона навколишнього природного середовища» .

На офіційному сайті Очаківської міської ради від 29.07.2021 р було оприлюднено повідомлення про початок процедури проведення громадських слухань щодо проєктів генеральних планів с.Покровське, с.Покровка та с.Василівка з розділом

«Охорона навколишнього середовища», якими передбачені розширення території населених пунктів за рахунок об’єктів природно-заповідного фонду, а саме НПП «Білобережжя Святослава» та РЛП «Кінбурнська коса». З поважних причин громадські слухання були перенесені на 30.08.2021 р, які відбулися в малій залі Очаківської міської ради.

Оновлення генеральних планів населених пунктів с.Покровське, с.Покровка та с.Василівка розробляється в зв’язку з тим, що попередньо розроблена містобудівна документація не відповідає вимогам Земельного Кодексу України, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», Державним будівельним нормам та підпорядкованим законодавчим актам.    Це гальмує процес надання мешканцям  населених пунктів: с. Покровське, с. Покровка та с. Василівка адміністративних послуг Очаківської міської ради, а саме: надання земельних ділянок, вільних від забудови для містобудівних потреб, надання містобудівних умов та обмежень земельної забудови ділянки, видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, присвоєння поштової адреси та інше.

Відповідно до положень ст.11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» замовник документації забезпечив складання Звіту про стратегічну екологічну оцінку (розділу «Охорона навколишнього середовища»). Відповідно до положень  ст.12, 13 проєкт документа державного планування (генплану) та  Звіт про стратегічну екологічну оцінку оприлюднюється на офіційному сайті замовника з метою одержання й врахування зауважень і пропозицій громадськості та з метою здійснення консультацій з органами виконавчої влади, подається до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації. Після врахування наданих зауважень і пропозицій, отриманих у процесі громадського обговорення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки, відбувається затвердження документа державного планування (генплану населеного пункту)  рішенням відповідної ради.

Громадське обговорення проєктів містобудівної документації на місцевому рівні, було проведено у відповідності до вимог ст.12 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проєктів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого Постановою Кабміну від 25.05.2011 р № 555(далі Порядок).

Згідно ст. 6-1, ст. 9 Порядку були зареєстроані зауваження та пропозиції громадськості, які надійшли в термін указаний в оголошенні. Пропозиції, що надійшли після встановленого терміну – не розглядаються. Згідно ст.10 Порядку Очаківська міська рада забезпечила через засоби масової інформації (газету «Очаків», газету «Чорноморська зірка») та веб-сайті Очаківської міської  ради інформацію щодо розгляду громадських зауважень та пропозицій громадськості, встановленого терміну та поштової адреси для надання зауважень.

На данний час згідно ст.11 Порядку пропозиції та зауваження розглядаються замовником Очаківською міською радою та розробником проекту ТОВ «Миколаївський обласний інжиніринговий центр» (місячний термін з дня їх надходження), проводяться консультації. За результатом розгляду пропозицій та зауважень заявникам буде надана відповідь про їх врахування або обгрунтована відмова.

За результатами громадського обговорення  замовник проєктів Управління ЖКГ ОМР готує довідку про громадське обговорення, в якій підсумовує отримані зауваження  і пропозиції та зазначає, яким чином у документі державного плануванння та Звіті про стратегічну екологічну оцінку враховані зауваження і пропозиції, або обгрунтовує їх відхилення. Довідка про громадське обговорення є публічною інформацією і буде оприлюднена на офіційному веб-сайті Очаківської міської ради в термін, відповідно до чинного законодавства.

Начальник відділу архітектури, містобудування

управління ЖКГ ОМР