На Миколаївщині проводитиметься осіння пероральна вакцинація тварин проти сказу

У вересні цього року на території Миколаївської області планується проведення заходів з пероральної вакцинації тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною проти сказу з літаків.

Здійснюватимуться вони у межах виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні на 2021 рік, погодженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 29.01.2021 за №1.

До Уваги жителів Очаківської міської територіальної громади! Побачивши приманку (розмір із сірникову коробку) або літак, який розкидає приманки, ні в якому випадку не чіпати брикети та не переносити з місця. Брикети є безпечними. Збудник сказу у вакцині є, але він ослаблений, тобто захворіти на сказ від контакту з брикетом вакциною неможливо.
У зв'язку з погодними умовами терміни вакцинації можуть переноситись.
Довідково: сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками полі енцефаломієліту, супроводжується паралічами та завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотоподібні та бродячі тварини.

e-mail: ochakiv-rada@ukr.net