Шановні жителі Очаківської громади! 27 листопада – День пам'яті жертв голодоморів

В тисячолітній українській історії маємо багато прикладів національних трагедій, проте трагедія Голодомору стала найжахливішою.

Серед багатьох болючих сторінок історії українського народу тема голодомору 1932-1933 років залишається однією з найскладніших і найдраматичніших. Люди не спроможні щось змінити у минулому — це правда. Але вони здатні дати йому всебічну, чесну й об’єктивну оцінку, а також, і це ще важливіше, винести необхідні уроки, запобігти повторенню гірких і драматичних його сторінок.

Голодне лихоліття 1933 це глибока соціально-демографічна катастрофа ХХ століття, незагоєна морально-психологічна рана, яка жагучим болем терзає пам’ять очевидців. Соціально-фізіологічне почуття страху, заподіяне народові масовими репресіями та голодоморами, живе у свідомості багатьох поколінь.
Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки. І саме тому ми повинні повною мірою врахувати всі ці наслідки і добитися істини та правди, а також виявити його причини. Головне - не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам'яті жертв страшної трагедії.
Без сумніву, критерієм масштабності трагедії є не лише цифри, а й здатність кожної людини сприймати чуже горе як своє. Всеосяжність національної скорботи 1933 року можна збагнути лише глибиною внутрішнього потрясіння кожного, хто вважає себе цивілізованою та освіченою людиною.
Людям, які вижили, ці роки запам’ятались на все життя. Роки минули та пам'ять про той страшний період в життя нашого народу не згасає!
Бажаю, щоб наші люди завжди мали достаток, а держава була могутньою, процвітаючою і з високим рівнем добробуту.

e-mail: ochakiv-rada@ukr.net