Управління у справах дітей

Начальник управління -  Адіянова Євгенія Олександрівна

Завідувач сектору опіки та піклування - Обуховська Лідія Юріївна

Завідувач сектору соціальної роботи та надання соціальних послуг   

Адреса: 57508, Миколаївська обл., м. Очаків, вул. Соборна ,7а , каб. 211

Телефон: (05154) 3-02-78 , 3-00-17 ( факс)

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Графік роботи

понеділок - четвер з 8.00 до 17.00 , п'ятниця з 8.00 до 15.45

перерва з 12.00 до 12.45


Графік проведення особистого прийому громадян

Графік роботи «телефону довіри»

Графік роботи телефонної «гарячої лінії»

Вакансії


Паспорт бюджетної програми від 12.02.2020 року

Паспорт бюджетної програми від 16.12.2019 року

Паспорт бюджетної програми від 15.11.2019 року

Паспорт бюджетної програми від 11.10.2019 року

Паспорт бюджетної програми від 24.09.2019 року

Паспорт бюджетної програми від 14.08.2019 року

Паспорт бюджетної програми від 15.07.2019 року

Паспорт бюджетної програми від 09.04.2019 року

Паспорт бюджетної програми від 20.03.2019 року

Паспорт бюджетної програми від 12.02.2019 року

Паспорт бюджетної програми від 22.01.2019 року

Паспорт бюджетної програми від 27.12.2018 року

Паспорт бюджетної програми від 13.12.2018 року

Паспорт бюджетної програми від 11.10.2018 року

Паспорт бюджетної програми від 19.09.2018 року

Паспорт бюджетної програми від 14.03.2018 року


Наказ про затвердження паспортів 

Паспорт 0910160

Паспорт 0913110

Звіт 2010180

Звіт 2013110

Звіт 2013400

Результат аналізу 2010180

Результат аналізу 2013110

Результат аналізу 2013400


Форми сімейного влаштування дітей - сиріт та дітей , позбавлених батьківського піклування


             Дотримання правил пожежної безпеки це безпека ваших дітей

З настанням весняного періоду в жилому секторі збільшилась кількість травмування дітей при порушенні правил протипожежної безпеки, діти без нагляду дорослих з необачності намагаються залити у вогнище займисті суміші, в результаті чого отримують значні опіки.

Для запобігання та з метою профілактики протипожежної безпеки 10 березня 2020 року працівниками управління у справах дітей Очаківської міської ради спільно з рятувальниками 22 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Миколаївській області проведено профілактичний рейд.

В ході рейду відвідано 7 сімей в яких виховується 20 дітей,  дані сім'ї потрапили в складні життєві обставини та не можуть самостійно їх подолати. Було перевірено місце проживання цих сімей та доведені основні правила пожежної безпеки при: розпалюванні вогнищ на природі,  пічному опалюванні приміщення та при використанні побутових електроприладів. Постійна робота в цьому напрямі сприяє поліпшенню протипожежного стану в жилому секторі.

Але нажаль трапляються пожежі і причина цьому нехтування правилами пожежної безпеки населенням, від якої найчастіше потерпають діти.

Звертаємось до населення міста, що при виході на природу в вихідні та святкові дні, відповідально ставтесь до пожежної безпеки, не залишайте дітей без нагляду дорослих та нагадуйте правила поводження з відкритим вогнем.


Безпека в опалювальний сезон

З настанням  прохолодної погоди стрімко зростає кількість випадків травмування людей на пожежах через необережне поводження з пічним опаленням, газовими приладами та обігрівачами. Основними причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі.

Щоб уникнути нещасних випадків та інших негативних наслідків, необхідно суворо дотримуватися встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимог пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів.

05 листопада 2019 року управлінням у справах дітей Очаківської міської ради разом з рятувальниками 22  Державної  пожежно-рятувальної частини м. Очакова проведено сумісний профілактичний захід   стосовно запобіганню виникнення пожеж у побуті в осінньо-зимовий період. Було відвідано сім’ї опікунів, піклувальників, батьків-вихователів, сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах.

Проведено роз’яснювальну роботу щодо неухильного дотримання правил пожежної безпеки, роздано наглядну літературу  батькам та дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь, правила поведінки при пожежі та вплив ртуті на організм людини.

В ході проведеної роботи з родинами  було обговорено не тільки заходи щодо запобіганню пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Завдяки тому, що діти були обізнані з правилами поведінки при пожежі, роз’яснювальна робота пройшла у формі діалогу.


 Патронат над дитиною

Патронат над дитиною є інноваційною послугою підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин.

Запровадження цієї послуги дозволяє забезпечити реалізацію права дитини, яка з певних причин не може проживати з біологічними батьками, на виховання в сімейному середовищі.

Сім’я патронатного вихователя - це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа,  виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі та надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя і не може перевищувати трьох місяців. У разі необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї  термін може бути продовжений, але не може перевищувати 6 місяців.

На сьогодні створено всі необхідні нормативно-правові, фінансові та організаційні передумови для запровадження патронату над дитиною. Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми становить до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.

Якщо Ви виявили бажання стати патронатним вихователем, звертайтеся до управління у справах дітей за адресою: м.Очаків, вул. Соборна 7-А, каб. 208,  або за телефоном 3-00-17.


 Наставництво

Розвиток сімейних форм виховання, підтримка прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу не вирішують питання інтернатних закладів. Важко знайти родину, яка виявить бажання опікуватись дітьми з обмеженими можливостями, соціально-занедбаними, схильними до протиправної поведінки, або одразу взяти відповідальність за декілька дітей з однієї родини. Не підлягає сумніву, що випускнику інтернатного закладу важче знайти своє місце в житті. Роками дитина перебувала на повному державному утриманні, коли всі побутові проблеми за нього вирішували вчителі, вихователі та інші працівники закладу. Дитина навіть не замислювалась над тим, скільки людей забезпечують її комфортне існування. Доросле самостійне життя, яке починається одразу по закінченні закладу, потребує інших знань та навичок, ніж ті, які передбачені шкільною програмою.

З метою надання допомоги таким дітям у підготовці до самостійного життя шляхом розвитку їх фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей запроваджується нова форма участі у вихованні дитини, позбавленої батьківського піклування – наставництво. Це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Державою визначений механізм здійснення та ведення наставництва над дитиною яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Наставництво здійснюється в індивідуальній формі однією повнолітньою дієздатною особою над однією дитиною. Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя отримала висновок про те,що вона може проводити діяльність з організації наставництва, про що укладається відповідний договір про наставництво.

Свою діяльність наставник здійснює на території інтернатного закладу, в якому перебуває дитина за умови попередньої згоди дитини.

Якщо Ви виявили бажання стати наставником у підготовці до самостійного життя дитини, звертайтеся до управління у справах дітей за адресою: м.Очаків, вул. Соборна 7-А, каб. 208, або за телефоном 3-00-17. 


Повір у себе, і в тебе повірять інші

Вже стало доброю традицією щорічне проведення обласного конкурсу творчості і талантів дітей з особливими освітніми потребами “Повір у себе, і в тебе повірять інші”. Тому і в цьому році, з 18 березня 2019 року управління у справах дітей Очаківської міської ради проводить міський творчий конкурс.

Проводиться конкурс з метою привернення уваги громадськості до проблем дітей з особливими потребами, сприяння інтеграції їх у життя суспільства; формування світогляду та виховання у них відчуття прекрасного через створення власноруч виконаних творчих робіт.

Участь у конкурсі творчих робіт можуть брати діти віком від 6 до 17 (повних) років. Роботи приймаються до 01 травня 2019 року за адресою: м. Очаків, вул. Соборна 7А каб. 211, 208.

Якщо Ви творча особистість, то цей конкурс саме для Вас, запрошуємо прийняти участь у конкурсі “Повір у себе, і в тебе повірять інші”!


Відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, 26 лютого 2019 року під керівництвом заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексія Васькова було проведено чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Очаківської міської ради. До порядку денного було внесено 7 питань, серед яких:
- питання про надання дозволу на дарування квартири право користування якою мають діти;
- про доцільність позбавлення батьківських прав одного з батьків;
- про вирішення судового спору щодо визнання малолітньої дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням;
- розглянуті питання про стан виховання, утримання і розвитку дітей у дитячому будинку сімейного типу та в опікунській родині;
- розгляд справ сімей, які опинились в складних життєвих обставинах та в яких виявлено порушення прав дітей.
Питання детально вивчені та обговорені присутніми членами комісії. За результатами засідання комісії ухвалені відповідні рішення, які, згідно з чинним законодавством, захищають права та інтереси дітей.


Набув чинності закон щодо протидії булінгу

19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Булінг (цькування) - діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типові ознака булінгу (цькування): систематичність (повторюваність) діяння; наявність сторін - кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Серед нововведень закону - адміністративні покарання за цькування, відповідальність за приховування фактів булінгу та обов’язок освітніх закладів затверджувати план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу.

Не можна сказати, що явище булінгу є абсолютно новим, випадки цькування були у всі часи. Втім, тільки зараз на законодавчому рівні чітко визначено поняття булінгу та його ознаки, а також передбачені як відповідальність за вчинення таких дій, так і обов’язковість профілактичної роботи в освітніх закладах.

Зауважимо, що за цькування в школі, вчинене дітьми до 16-ти років, відповідатимуть батьки або опікуни, за приховування булінгу - адміністрація навчального закладу.

За перший випадок булінгу від 850 до 1700 гривень штрафу або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин. За повторне цькування або булінг групою осіб від 1700 до 3400 гривень штрафу або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин. За приховування випадків булінгу педагогами від 850 до 1700 гривень штрафу або виправні роботи на термін до 1 місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Управління у справах дітей


Профілактичні рейди правил пожежної безпеки

На виконання доручення заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 17 грудня 2018 року № 6495/0/05-61/3-18, з метою своєчасного вжиття заходів щодо недопущення загибелі людей на пожежах та забезпечення безпеки людей та розпорядження Миколаївської обласної державної адміністрації від 13 жовтня 2014 року № 340-р “Про посилення заходів профілактики щодо недопущення загибелі та травмування людей на території Миколаївської області” спеціалістами управління у справах дітей Очаківської міської ради та рятувальниками Очаківського МРС ГУ ДСНС України у Миколаївській області проводяться профілактичні рейди серед населення міста Очаків щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті в опалювальний період, особлива увага приділяється сім’ям з дітьми. Станом на 15.01.2019 року проведено 35 інструктажів.

Усім громадянам було вручено пам’ятки з основними правилами пожежної безпеки у побуті. Під час бесід спеціалісти закликають бути обачними та відповідально ставитися до виконання простих правил пожежної безпеки у побуті та нагадують, що у разі виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації негайно телефонувати за номером 101.

 Управління у справах дітей

Очаківської міської ради


 

Наставництво — стань другом дитини - сироти

Наставництво - це добровільна, безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.
Основними завданнями наставництва є:
- визначення та розвиток здібностей дитини, сприяння реалізації її інтересів у професійному самовизначенні; - надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки; - формування в дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг;
- ознайомлення дитини з особливостями суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій; - сприяння становленню дитини як відповідальної та успішної особистості; - формування в дитини навичок здорового способу життя.Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя отримала висновок про можливість бути наставником. Наставництво здійснюється за договором, що укладається між наставником та адміністрацією закладу для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, за умови попередньої згоди дитини. Особа яка виявила бажання стати наставником має надати документи: - висновок про стан здоров’я; - надати довідку про наявність чи відсутність судимості. - висновок про успішне проходження курсу підготовки. Самотні діти чекають на Вас. А ми чекаємо на громадян, які відчувають в собі сили та бажання допомогти дітям. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 30017 або звернувшись до управління у справах дітей Очаківської міської ради за адресою: м.Очаків, вул.Соборна,7а, каб.№208, 211.


На даний час державна політика у сфері захисту прав дітей перебуває у стані реформування інтернатних закладів та пошуку альтернативних форм влаштування дітей. Зокрема, однією із таких форм є патронат над дітьми

   Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

    Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

   Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні і пройшов обов'язкове навчання  в Миколаївському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Обов’язки, права та відповідальність патронатного вихователя під час перебування дитини у його сім’ї визначаються договором про патронат над дитиною. Термін перебування у сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців.

  Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Сьогодні ця сума разом із податками складає більше 8500 гривень. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Це приблизно 3700 гривень.

    Якщо Ви виявили бажання стати патронатним вихователем, звертайтеся до управління у справах дітей Очаківської міської ради за адресою: м. Очаків, вул. Соборна,7 а, каб. 208, 211 тел. 30017, 25278.


Патрулювання по житловому сектору м. Очакова

  15 січня 2018 року співробітники ДСНС разом з представниками УСД, УСЗН, Терцентру провели рейд по житловому сектору міста Очаків. Основною метою рейду, як завжди, стала профілактика виникнення пожеж у приватних будинках, не допущення гибелі людей в результаті подібних випадків.

  Як свідчить практика, частіше всього людина замислюється над необхідністю дотримуватися правил безпечної поведінки, про наслідки недбалого поводження вже після того, як сталася біда. Результат – збільшення кількості пожеж, особливо в осінньо-зимовий період із настанням опалювального сезону і звісно часті трагічні випадки. Тому вогнеборці систематично приходять до мешканців житлових районів із інформаційно-профілактичними бесідами.

  Так і сьогодні рейдовики пройшли по вулицям міста Очакова аби нагадати правила пожежної безпеки. В ході бесід рятувальники нагадали жителям міста про основні причини виникнення пожеж, про їх наслідки як для самих власників, так і для оточуючих. Окремий пунктом сьогоднішньої зустрічі, як вже по традиції, зайняли розповіді про реальні події, які в останні часи виникали на території Миколаївської області. Шок, нерозуміння, подив, страх – ось основні емоції, які виникали під час цих розповідей, що свідчило про те, що люди все ж таки замислилися над масштабами біди, якої може наробити вогонь.

  На згадку про сьогоднішню зустріч рятувальники залишали містянам інформаційно-профілактичні листівки із зазначенням основних правил безпечної поведінки та номеру Служби порятунку «101»!


Святкування Дня Святого Миколая

  Напередодні 19 грудня діти пишуть листи зі своїми побажаннями, кидають їх у поштову скриньку або кладуть на підвіконня і звертаються до Святого Миколая, просячи здоров’я собі та батькам.

  День Святого Миколая – це одне із самих світлих і радісних християнських свят, яке сповнене теплом, увагою та любов’ю, пов’язане з милосердям, співчуттям і щедрістю.

  На виконання доручення голови облдержадміністрації, управління у справах дітей Очаківської міської ради та відділ освіти Очаківської міської ради організували спільні заходи щодо направлення дітей пільгових категорій до м. Миколаєва для участі у святкуванні Дня Святого Миколая, новорічних і різдвяних свят.

  19 грудня 2017 року в Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії відбулась святкова прем’єра казки Віталія Маркитана «Крижане серце» на яку були запрошені 20 дітей міста Очаків.

Дітям подарували казковий спектакль, герої якого борються зі злом, утверджуючи віру в добро, демонструючи дружбу, любов і віру у світле майбутнє.

Звичайно, привітав усіх маленьких глядачів і сам Микола Чудотворець. Він побажав малечі міцного здоров’я, щастя та успіхів.

Після перегляду вистави всі діти отримали солодкі подарунки від Святого Миколая.

 


ПОЛОЖЕННЯ

про управління у справах дітей Очаківської міської ради

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Управління у справах дітей Очаківської міської ради (далі - управління) утворюється Очаківською міською радою, підзвітне та підконтрольне Очаківській міській раді, її виконавчому комітету, міському голові.

Управління є бюджетною, неприбутковою установою.

 

 1. Управління у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної ради України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, розпорядженнями міського голови, рішеннями обласної та міської ради, виконавчого комітету Очаківської міської ради, наказами начальника служби у справах дітей Миколаївської обласної державної адміністрації, даним положення та іншими нормативними актами.

 

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ УПРАВЛІННЯ

 

 1. Основними завданнями Управління є:

 

3.1 Реалізація на території міста державної політики з питань соціального захисту сім'ї та дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

 

3.2 Розроблення і здійснення самостійно або разом з іншими виконавчими органами, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, громадськими організаціями заходів щодо захисту прав, свобод і законних інтересів сімей та дітей.

 

3.3 Координація зусиль виконавчих органів, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та сім'ї.

 

3.4 Надання виконавчим органам, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям,  громадянам практичної та методичної допомоги, консультацій з питань соціального захисту сімей та дітей.

 

3.5 Виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, підтримка та надання їм соціальних послуг.

 

3.6 Ведення обліків сімей та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок).

 

3.7 Здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, надання їм соціальних послуг за результатами проведеної оцінки потреб їх у таких послугах.

 

3.8 Забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми, їх усиновлення, влаштування в дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї.

 

3.9 Здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності.

 

3.10 Влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування до дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, сприяння усиновленню.

 

3.11 Здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, сімей опікув/піклувальників (за потребою).

 

3.12 Підготовка інформаційно-аналітичних і статистичних матеріалів, організація дослідження стану  соціального  захисту сімей та дітей.

 

3.13 Визначення пріоритетних напрямів поліпшення на території міста становища сімей з дітьми, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

 

3.14 Здійснення контролю за цільовим використанням соціальної допомоги сім'ям з дітьми і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей.

 

 1. Управління відповідно до покладених на нього завдань виконує наступні функції.

 

4.1 Організовує  розроблення і здійснення в місті заходів,  спрямованих на поліпшення становища сімей з дітьми, їх фізичного, інтелектуального і  духовного  розвитку,  запобігання дитячій бездоглядності та  безпритульності,  запобігання  вчиненню дітьми правопорушень.

 

4.2 Надає виконавчим органам, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, громадським організаціям, громадянам у межах своїх повноважень практичну,  методичну та консультаційну допомогу у вирішенні  питань щодо соціального захисту сімей з дітьми.

 

4.3 Подає пропозиції до проектів міських програм,  планів і прогнозів у  частині  соціального  захисту сімей з дітьми,  забезпечення  прав, свобод і законних інтересів дітей, розвитку сімейних форм виховання.

 

4.4 Забезпечує у межах своїх повноважень здійснення контролю за додержанням законодавства  щодо  соціального  захисту сімей та  дітей.

 

4.5 Надає потенційним усиновлювачам, опікунам, піклувальникам,  батькам-вихователям, прийомним батькам інформацію про дітей, які перебувають на обліку в управлінні, і видає направлення на  відвідування  закладів  з  метою налагодження  психологічного контакту з дитиною.

 

4.6 Проводить обстеження умов проживання дитини та складає опис її майна, а також акт обстеження житлово-побутових умов потенційного опікуна, піклувальника.

 

4.7 Оформлює документи на влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, сприяє усиновленню.

 

4.8 Бере участь у процесі вибуття дітей із закладів для дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського  піклування, та закладів соціального захисту для  дітей у сім'ї усиновлювачів, опікунів,  піклувальників, до дитячих  будинків  сімейного  типу, прийомних сімей.

 

4.9 Проводить перевірку умов проживання і виховання дітей у сім'ях опікунів,  піклувальників за окремо складеним графіком, але не рідше ніж раз на рік,  крім першої перевірки, яка проводиться через три місяці після встановлення опіки та піклування.

 

4.10 Здійснює соціальне супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів/піклувальників (за потребою). Готує звіт про стан виховання, утримання і розвитку дітей в прийомних сім'ях та дитячих будинках сімейного типу.

 

4.11 Здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім'ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях.

 

4.12 Організовує і проводить разом з іншими виконавчими органами Очаківської міської ради, сектором превенції Очаківського відділу поліції Головного управління Національної поліції заходи щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень.

 

4.13 Здійснює обліки сімей та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та  соціально-реабілітаційних центрів (дитячих містечок).

 

4.14 Здійснює заходи щодо виявлення сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах; інформування населення про соціальні послуги, які надаються відповідно до законодавства.

 

4.15 Проводить оцінку потреб дитини та її сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, визначає види соціальних послуг та методи соціальної роботи.

 

4.16 Надає соціальні послуги сім’ям та дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі особам, які постраждали від насильства в сім’ї та торгівлі людьми, у разі потреби здійснює їх соціальний супровід.

 

4.17 Розробляє та здійснює заходи, спрямовані на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності батьків і дітей, забезпечення соціального і правого захисту сімей у тому числі через засоби масової інформації.

 

4.18 Визначає пріоритетні напрями проведення соціальної роботи з сім'ями, спрямованої на попередження потрапляння сімей у складні життєві обставини.

 

4.19 Готує та  подає в установленому порядку статистичну звітність.

 

4.20 Розглядає в установленому порядку звернення громадян.

 

4.21 Розглядає звернення власника підприємства, установи або організації усіх форм власності та надає письмовий дозвіл щодо звільнення працівника молодше 18 років.

 

4.22 Здійснює інші функції, які випливають з покладених на нього завдань, відповідно до законодавства.

 

4.23 Вести справи з опіки, піклування над дітьми та усиновлення дітей.

 

ПРАВА УПРАВЛІННЯ

 

 1. Управління має право:

 

5.1 Приймати з питань, що належать до її компетенції, рішення, які є  обов'язкові для виконання органами місцевого самоврядування,    підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності,  посадовими особами, громадянами.

 

5.2 Отримувати повідомлення від виконавчих органів, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, посадових осіб про заходи, вжиті на виконання прийнятих ним рішень.

 

5.3 Отримувати в установленому порядку від виконавчих органів, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, документи та інші матеріали з питань, що належать до його компетенції, а від місцевих органів державної статистики - статистичні дані,  необхідні для  виконання  покладених на  нього завдань.

 

5.4 Звертатися до виконавчих органів, підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі порушення прав та інтересів дітей та сімей.

 

5.5 Проводити роботу серед дітей та сімей з метою запобігання  вчиненню правопорушень.

 

5.6 Порушувати перед органами місцевого самоврядування питання про  направлення до спеціальних установ, навчальних закладів усіх форм власності  дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, неодноразово самовільно залишали сім'ю та навчальні заклади.

 

5.7 Влаштовувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування,  у дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї, передавати під опіку, піклування, на усиновлення.

 

5.8 Перевіряти стан роботи із соціально-правового захисту дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і  закладах соціального  захисту для дітей усіх форм власності,  стан виховної роботи з дітьми у навчальних закладах, за місцем проживання, а також у разі необхідності - умови роботи працівників молодше 18 років на підприємствах,  в установах та  організаціях усіх форм власності.

 

5.9 Представляти у разі необхідності інтереси дітей в судах, у їх відносинах з підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності.

 

5.10 Запрошувати для бесіди батьків або опікунів, піклувальників, посадових осіб з метою з'ясування причин та умов, які призвели до  порушення прав   дітей, бездоглядності та безпритульності, вчинення  правопорушень, і  вживати  заходів до усунення таких причин.

 

5.11 Укладати в установленому порядку угоди про співробітництво з  науковими установами, жіночими, молодіжними, дитячими та іншими об'єднаннями громадян і благодійними організаціями.

 

5.12 Скликати в установленному порядку наради, конференції, семінари з питань, що належать до його компетенції.

 

5.13 Проводити особистий прийом дітей, а також їх батьків, опікунів чи  піклувальників, розглядати їх скарги та  заяви  з питань, що належать до його компетенції.

 

5.14 Визначати потребу в утворенні спеціальних установ і закладів соціального захисту для дітей.

 

5.15 Розробляти і реалізовувати власні та підтримувати громадські програми  соціального спрямування з метою забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів дітей.

 

5.16 Відвідувати сім'ї, які опинилися у складних життєвих обставинах і  перебувають на обліку в управлінні, за місцем їх проживання, навчання і роботи;  вживати заходів для соціального захисту дітей.

 

5.17 Вносити пропозиції щодо вдосконалення соціальної роботи з сім'ями та  дітьми.

 

5.18 Вживати заходів для забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів сімей та дітей.

 

5.19 Здійснювати посередництво у представництві інтересів сімей та дітей і порушувати клопотання про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні вимог законодавства з питань проведення соціальної роботи з сім’ями, дітьми.

 

 

КЕРІВНИЦТВО ДІЯЛЬНІСТЮ УПРАВЛІННЯ

 

 1. Управління очолює начальник, який призначається і звільняється з посади Очаківським міським головою.

 

 1. Начальник управління:

 

7.1 Здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань.

 

7.2 Призначає на посаду і звільняє з посади працівників управління.

 

7.3 Видає в межах своєї компетенції накази, організовує і контролює стан їх виконання.

 

7.4 Затверджує положення про відділи і функціональні обов'язки працівників управління.

 

7.5 Проводить особистий прийом громадян з питань, що належать до компетенції центру.

 

7.6 Розпоряджається в установленому порядку комунальним майном і коштами.

 

7.7 Приймає рішення щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників центру.

 

ВЗАЄМОДІЯ З ІНШИМИ ВИКОНАВЧИМИ ОРГАНАМИ

 

 1. Управління під час виконання покладених на нього завдань взаємодіє з іншими виконавчими органами Очаківської міської ради, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, об'єднаннями громадян і громадянами.

 

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА

ГОСПОДАРСЬКО-ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УПРАВЛІННЯ

 

 1. Управління утримується за рахунок коштів місцевого бюджету. Матеріально-технічне забезпечення управління здійснює Очаківська міська рада.

 

 1. Положення про управління у справах дітей Очаківської міської ради затверджує Очаківська міська рада.

 

 1. Гранична чисельність, фонд оплати праці працівників і видатки на утримання управління затверджуються міською радою.

 

 1. Умови оплати праці, структура і штатна чисельність управління затверджуються Очаківською міською радою.

 

 1. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

 

 1. Управління у своїй діяльності забезпечує дотримання вимог Закону України “Про захист персональних даних”.

 

 1. Реорганізація та ліквідація управління здійснюється за рішенням Очаківської міської ради або в порядку, визначеним чинним законодавством.

 

 1. Зміни та доповнення до положення можуть бути внесені за ініціативою міського голови, депутатів міської ради, а також з метою приведення у відповідність до чинного законодавства та затверджуються Очаківською міською радою.

 

 1. Місцезнаходження управління у справах дітей Очаківської міської ради: 57508 Україна, Миколаївська область, місто  Очаків,  вулиця Соборна, будинок 7а.